Easy od Telekomu končí, nahradí ho Predplatenka s väčšími balíkmi dát

Značka predplatných kariet Easy po viac ako 20 rokoch v Telekome končí. Operátor ju nahradí novou ponukou Predplatenka, pri ktorej sa zameral najmä na dáta. Nová ponuka má tým pádom zaujať aj mladších zákazníkov.

Aj keď by sa mohlo zdať, že mobilné služby dnes patria primárne paušálom, podľa odhadu Telekomu je dnes na Slovensku stále aktívnych viac ako 2,4 milióna SIM kariet fungujúcich na predplatnej báze (prepaid). Prvá fyzická tlačovka operátora v tomto roku bola preto venovaná práve tomuto segmentu.

Telekom dnes oznámil koniec fungovania značky Easy, ktorá za svoju 20-ročnú existenciu prešla nespočetnými premenami. Z praktického hľadiska k prechodu z Easy na Predplatenku dôjde až budúci týždeň, presný deň zmeny operátor ešte dodatočne oznámi. Ak si teda pôjdete budúci týždeň po predplatnú SIM kartu do Telekomu, na predajni vám už ponúknu novú službu Predplatenka.

Digitalizácia portfólia služieb umožnila Telekomu vytvoriť nové portfólio, ktoré bude prispôsobiteľné pre každého zákazníka zvlášť. Predplatenka sa tak má podľa operátora hodiť rovnako pre zákazníkov, ktorí primárne veľa volajú ako pre tých, ktorí naopak potrebujú väčší objem mobilných dát.

Z programu Easy do Predplatenky prechádza súčasný benefit nekonečného volania a SMSkovania. Cena za volanie zostáva na cene 0,10 € za minútu so stropom nastaveným na 0,50 € na deň. Po prevolaní piatich minút počas dňa je tak už ďalšie volanie bezplatné. Novinkou je nekonečný balík volaní na jedno vybrané číslo, ktoré stojí 2,50 € na 30 dní.

Pozrite siOrange Go Yoxo – unikátny študentský paušál s vlastným marketom!

Podobne to funguje aj pri SMS službách, kde je jedna správa spoplatnená sumou 0,10 € do všetkých sietí. Po dosiahnutí hranice 0,50 € sú už všetky ďalšie SMS správy do konca daného dňa bezplatné.

Ak budete chcieť v rámci Predplatenky využívať aj dáta, základný balík s poplatkom 0,50 € zahŕňa 300 MB objem dát. Na 24 hodín je možné tento objem rozšíriť na 2 GB za poplatok 1,50 € alebo exkluzívne v mobilnej aplikácii Telekom za poplatok 2 € na nekonečný objem bez skrytých obmedzení (FUP).

Pozrite siPanasonic LUMIX S5 – 24 Mpx full-frame s 4K videom v malom tele

Väčšie balíky dát je možné rozložiť aj na viacero dní. Telekom totiž okrem denných dátových balíkov ponúka aj 10-dňový balík s objemom 1 GB za cenu 2 € alebo trojicu 30-dňových balíkov. Základný 1 GB balík s poplatok 3 € dopĺňa 3 GB balík s poplatkom 6 € alebo 5 GB balík s poplatkom 8 €. Oproti ponuke Easy narástol objem 30-dňových balíkov presne dvojnásobne.

Pri príležitosti spustenia Predplatenky ponúkne Telekom k starým i existujúcim SIM kartám na prvých 30 dní exkluzívne benefity. Na výber bude buď 1 GB mesačný balík dát alebo nekonečný balík volaní.

Počas prvých troch mesiacov však bude v platnosti ešte jeden bezplatný benefit. Po prvom dobití vo výške aspoň 5 € získate k Predplatenke tzv. Nekonečné piatky. Ich súčasťou je možnosť neobmedzeného surfovania v 4G sieti počas piatkov.

Telekom bude ponúkať Predplatenku vo svojich predajniach, ale aj cez kontaktné centrum a webovú stránku. Predplatenka stojí 5 € a v základe bude jej súčasťou 10 € kreditu. Prvá platnosť karty je 90 dní, po prvom dobití až 12 mesiacov.

Správa jednotlivých balíkov bude následne prebiehať primárne cez mobilnú aplikáciu Telekom, ktorá sa má čoskoro dočkať výraznej premeny. Digitálna správa služieb má hrať u operátora v budúcnosti prím, aj preto v rámci mobilnej aplikácie ponúka exkluzívne už spomínaný nekonečný balík dát.

Komentáre k článku