EASY mení dátové balíky. Vieme, ako budete dátovať po novom

Mysleli ste si, že predplatené karty sú už minulosťou? Na Slovensku ich používa viac ako 2 milióny ľudí. To nie je zanedbateľné číslo, práve preto sa aj tu menia podmienky a operátori ukazujú novinky.

Telekom má vo svojej sieti približne 25-30% predplatených kariet na trhu. Ivana Dietrich, poradca marketingu v Telekome hovorí, že sú tri skupiny zákazníkov využívajúcich predplatené karty Easy. Prvá je taká, že jednoducho príde do predajne a chce kartu. Nerieši cenu ani špeciálne služby. Druhá sú zákazníci cenovo senzitívni a vyberú si vždy najvýhodnejšiu ponuku. Ďalšia skupina zákazníkov sleduje trendy a chce kartu, ktorá ponúkne najviac, napríklad rýchle 4G dáta a podobne.

Telekom sa pri novinkách Easy zameral najmä na dáta, ktoré sú aktuálne trendom. V zásade prináša pre svoje predplatené karty dvojicu úprav, a to vylepšenie Internetu na deň (Surf 1) a nahradenie existujúcich dátových balíkov Surf 100/500/1000 za nové balíky s novým mechanizmom.

Nový Internet na deň

Denný strop 50 centov pre surfovanie v plnej rýchlosti zostáva. Po novom už však nebude mať s Internet na deň možnosť surfovať bezplatne po prečerpaní 200 MB dát spomalenou rýchlosťou v danom kalendárnom dni. Ak miniete dáta v plnej rýchlosti, budete si môcť za ďalších 50 centov prikúpiť nových 200 MB na daný deň. Môžete tak počas dňa urobiť maximálne 3x.

Nové dátové balíky Giga

Surf 100 po novom nahradí balík RAZ GIGA. Tento balík ponúkne 1 GB dát na 7 dní za cenu 3 €. Ak ho miniete skôr, môžete si balík opätovne aktivovať. Naopak, výhodou je, že ak dáta neminiete, presuniete si ich do ďalšieho obdobia opätovnou aktiváciou balíka.

Zaujímavé su určite balíky VŽDY GIGA a VŽDY 2 GIGA. Za 6 € totiž získate 1 GB dát na mesiac. Ak ich miniete skôr, môžete surfovať spomalenou rýchlosťou 64 kb/s až do konca mesiaca bez doplatku, alebo si môžete dokúpiť maximálne 4x ďalších 500 MB dát za 1 €. Celkovo tak v mesiaci môžete mať 3 GB dát za sumu 10 €.

Novinky pre karty EASY platia od zajtra 20.9.2017. A tu vás poteší správa o balíku VŽDY 2 GIGA. Tu totiž, podobne ako pri VŽDY GIGA, získate určitý objem dát na 30 dní. V tomto prípade 2 GB za cenu 8 €. Prvé štyri mesiace (do 31. januára 2018) však prebieha akcia, kedy dostanete balík VŽDY 2 GIGA za zvýhodnenú cenu 6 €, teda identickú ako VŽDY GIGA. Rovnako aj v tomto prípade si môžete balík navýšiť kedykoľvek počas obdobia o ďalších 500 MB za cenu 1 €.

Zaujímavosťou je i to, že si budete môcť nové balíky aktivovať aj cez aplikáciu. Rovnako treba spomenúť, že dáta balíkov neprepadnú, ale opätovným aktivovaním balíka získate neminuté dáta späť. A samozrejme dáta môžete naplno využiť aj v roamingu v rámci EÚ.

Ponuku hodnotíme pozitívne. Používateľov, ktorí boli zvyknutí na balík Internet na deň a spomalené dáta, však určite nepoteší ich zrušenie a nutnosť opätovného aktivovania balíka počas dňa. Telekom to však obhajuje, že zníženou rýchlosťou už dnes takmer nič na internete neurobíte. Nám chýba aj balík napríklad s objemom 500 MB na mesiac za sumu  niekde medzi RAZ GIGA a VŽDY GIGA, ktorý by používali ľudia, ktorí chcú dáta denne plnou rýchlosťou, ale počas mesiaca nepotrebujú veľký objem.

 

 

Komentáre k článku