E-bajk Super73 R stiera hranice medzi bicyklami a motorkami

Najväčšia batéria, aká bola kedy v e-bajkoch použitá, rýchlosť cez 45 km/h, smart funkcie alebo agresívny dizajn. Super73 R rozhodne nepatrí do kategórie nepovšimnuteľných.

Spoločnosť Super73 je jedným z prvých pionierov sveta elektrických bicyklov. K svojim dvom obľúbeným radom pridali nový, ktorý v mnohých smeroch balansuje na hrane s motorkami. Rad R je však stále e-bajk, aj keď už možno prémiový. Super73 R ponúkajú výkonnejší motor, väčšiu batériu, plné odpruženie, kvalitnejšie komponenty, inteligentné prvky a dizajn, ktorý si zaslúži prívlastok agresívny.

ZDROJ | Super73

Najvyšší možný výkon nového elektrického bicykla je 2 000 W a rýchlosť cez 45 kilometrov za hodinu. Tieto údaje však výrobca viac špecifikuje, nakoľko ide o maximálny výkon za určitých podmienok. Motor v R-kovej rade má štyri módy. Prvý má priemerný výkon 750 W, maximálny výkon je v tomto prípade 1 200 W, a maximálna rýchlosť s vypnutým regulačným ventilom je 32 kilometrov za hodinu. Druhý mód je totožný s tým prvým, jediný rozdiel je v tom, že maximálna rýchlosť 32 kilometrov za hodinu sa dá dosiahnuť aj so zapnutým regulačným ventilom. Tento mód je nastavený ako základný predvolený.

ZDROJ | Super73

V režime s označením 3 má e-bajk priemerný výkkon 750 W, zatiaľ čo ten maximálny je 1 200 W, a maximálna rýchlosť je 45 kilometrov za hodinu. Úplné maximum z Super73 R dostanete v režime číslo 4, tento však samotný výrobca neodporúča používať na verejných komunikáciach, má byť určený skôr na uzavrreté súkromné dráhy, napríklad. Priemrný výkon je v tomto móde 1 200 W, maximálny je 2 000 W a maximálna rýchlosť tu je viac ako 45 kilometrov za hodinu.

Super73 s modelovým radom R držia prvenstvo v kategórii batéria s najväčšou kapacitou použitá v e-bajkoch. Špecifikácia uvádza 960 Wh batériu, ktorá je zložená z 21 700 Li-ionových článkov. Takáto kapacita by mala stačiť na dojazd 64 kilometrov pri rýchlosti do 32 kilometrov za hodinu.

ZDROJ | Super73

Pri odpružení si prvýkrát všimneme, že R-kový rad sa delí na základný a prémiovejší s označením RX. Práve vyšší rad ponúka nastaviteľné odpruženie, ktoré je už na hranici s tým, ktoré sa používa na elektrických motorkách. ďalej novinka ponúka 4-piestové hydraulické brzdy, LED svetlá vpredu aj vzadu, 5-palcové plášte kolies, ktoré sú vyvinuté spoločnosťou Super73, a doplnky ako sedadlo pre dve osoby, stupačky pre druhú osobu alebo inteligentné rozšírenie pomocou IoT.

ZDROJ | Super73

Chválospevy špecifikácií končia, keď sa dostanete ku kolónke hmotnosť. Tá sa môže vyšplhať až na 36 kilogramov a to bez rozšírení ako dvojité sedadlo, stupačky pre druhú osobu alebo inteligentné IoT rozhranie.

ZDROJ | Super73

Cena? V rozmedzí 2 995 až 3 495 amerických dolárov. Do 28. februára však môžete pomocou predobjednávky priamo na stránke výrobcu ušetriť 500 amerických dolárov. Prvé modely by sa mali k majiteľom dostať počas jari 2020.

ZdrojSuper73

Komentáre k článku