Dyson V11 dokáže vysávať hodinu bez elektriny

Dyson predstavil vylepšený vysávač do ruky, Dyson V11. Hlavným vylepšením má byť vlastný „rozum“ a lepšia výdrž na jedno nabitie. V praxi to má znamenať vysávanie až do jednej hodiny bez elektriny.

https://www.youtube.com/watch?v=jDgrc4gSqeA

Najväčšou novinkou je snímanie krútiaceho momentu kefy na podlahe, vďaka čomu vie Dyson V11 automaticky prispôsobovať výkon a otáčky konkrétnemu druhu podlahy. Využíva na to technológiu DLS (Dynamic Load Sensor), ktorá deteguje krútiaci moment 360x za sekundu.

ZDROJ | Dyson

Napríklad na tvrdých podlahách stačí nižší výkon, na kobercoch zas vyšší. Aspoň v teórii. V praxi všetci dobre vieme, že aj na tvrdých podlahách je potrebné mať vysoký výkon, aby vysávač pozbieral aj jemný prach a nečistoty.

ZDROJ | Dyson

Dyson V11 má byť pitom o 20% silnejší, ako model V10. Vysávač V11 má navyše aj Boost mode, ktorý má výrazne zvýšiť na krátky moment výkon. Dyson uvádza 185 AW.

Aj napriek väčším batériám má Dyson V11 hmotnosť tesne nad 3 kg. Čím viac príslušenstva, tým hmotnosť ale porastie.

https://www.youtube.com/watch?v=sYK-zWjxLdI

V predaji majú byť dva modely – Animal a Torque Drive. Prvý je zameraný na maximálne možné odstraňovanie nečistôt po domácich miláčikoch, druhý má navyše informačný LCD displej na hornej strane a má jednu malú kefu navyše. Animal stojí 600 dolárov, Torque Drive stojí o stovku viac. Obe ceny sú bez daní.

 

 

ZdrojDyson

Komentáre k článku