Dyson Lightcycle Morph je asi najinteligentnejšie svietidlo s najhoršou cenou

ZDROJ | Dyson

Spoločnosť Dyson predstavila nový model svojej luxusnej lampy Lightcycle Morph, ktorá vychádza z už známej Lightcycle. Novinka je ešte inteligentnejšia, má však šialenú cenu.

Luxusná a inteligentná lampa Dyson Lightcycle Morph dokáže sledovať svetlo v miestnosti a podľa neho prispôsobiť svietenie. To môže byť v štyroch režimoch, ktoré výrobca pomenoval ako Indirect, task, Feature a Ambient.

Lampu však dokážete tiež personalizovať pomocou aplikácie Dyson Link. Svetlo dokáže prispôsobiť podľa toho na akú prácu osvetlenie potrebujete, tiež podľa veku, nálady alebo doslova simulovať denné osvetlenie. Hlavu lampy má 360 stupňový kĺb, teda je maximálne prispôsobitelná.

Svetelná rozmanitosť je v prípade Dyson Lightcycle Morph možná vďaka šiestim LED diódam. Tri produkujú studené a tri teplé svetlo. V kombinácii s algoritmom, ktorý vytvorili priamo v Dyson dokážu tieto LED diódy namiešať svetlo absolútne podľa vašich predstáv a potrieb. Senzor sledovania okolitého svetla dokáže v automatickom režime celý deň prispôsbovať svietenie, tak aby zodpovedalo konkrétnej časti dňa.

ZDROJ | Dyson

V Indirect móde lampa rozptyľuje svetlo v 360 stupňoch tak, aby sa prirodzene odrážalo od stien, stropu a podlahy. Režim Task má za úlohu poskytnúť dostatok svetla na prácu, no zároveň má byť svetlo šetrné k vašim očiam. Ak lampu nastavíte do Feature módu získate osvetlenie, ktoré dotvára priestor a podporuje ho. Ambient ponúka mäkké oranžové osvetlenie v ktorom je modré svetlo maximálne potlačené, preto je tento mód ideálny na večer, relax a na svietenie pred spaním. Model Lightcycle Morph má dokonca zvládnuť aj simuláciu jednotlivých častí dňa, teda v prípade zlého počasia dokáže miestnosť presvietiť tak, aby ste počas vstávania mali pocit, že sa budíte do slnečného rána.

Spoločnosť Dyson si dala prirodzene záležať aj na dizajne. Ten je podľa slov výrobcu navyše plne funkčný. Na osvetlenie sa totiž okrem svietiacej hlavy využíva aj telo lampy, ktoré je z kombinácie hliníku a polykarbonátu, je perforované 16 740 otvormi. O odolnosť a stabilitu sa aj napriek veľkému množstvu otvorov nemusíme obávať. Práve vďaka tomu spracovaniu má lampa efektívne osvetľovať priestor. Konštukciu využíva najmä Ambiet mód, počas ktorého sa teplota svetla pohybuje môže dostať až na 1 800 K, čo by vo vás malo vyvolať pocit, že máte v izbe zapálenú sviečku.

Dyson Lightcycle Morph je naviac vybavený prirodzeným chladením, čo predlžuje životnosť lampy a jej diód na približne 60 rokov. Blikanie svetla, ktoré namáha oči, je redukované špeciálnou technológiou, rovnako jednotié módy svietenia sú ladené tak, aby sveto čo najmenej namáhalo naše oči.

ZDROJ | Dyson

V aplikácií sadá prednastaviť 20 rôznych scenárov svietenia, od ranného prebúdzania sa, cez relax, až po svietenie pre seniorov, ktorí potrebujú viac svetla. Ovládanie je možné tiež dotykom. Lampa je vybavená USB-C konektorom pre nabíjanie smart zariadení, nechýba časovač, vďaka ktorému lampa môže slúžiť aj ako bezpečnostný prvok. Vďaka zabudovanému infračervenému snímaču sa lampa automatický rozsvieti, keď prídete do miestnosti.

Lampa Dyson Lightcycle Morph je v ponuke v dvoch modeloch a to ako stolná lampa a izbové svietidlo. Ponúkané farby sú strieborná, čierna a mosadzná. Verdiktom pre túto novinku však bude zrejme cena. Tá je v prípade menšieho modelu 649,99 amerických dolárov, väčšie svietidlo by vás v prípade záujmu vyšlo na 849,99 amerických dolárov. Otázne je, či Dyson skutočne vyrobili niečo, čo v sebe kombinuje hodnotný dizajn s premyslenými technológiami, zabalili to do tak spotrebnej elektroniky, akou lampa je, a ponúkli skutočne hodnotu na úrovni cien, za ktoré Lightcycle Morph ponúkajú.

ZdrojDyson

Komentáre k článku