Duet Display – spravte zo svojho iPadu či iPhonu sekundárny monitor

ZDROJ | Duetdisplay.com

V AppStore pribudnú denne stovky nových aplikácii. Aj tak je ale namáhavé nájsť takú, ktorá sa odlišuje funkcionalitou. Duet Display ocenia hlavne používatelia, ktorí majú radi viac voľnosti pri tvorbe či práci.

Ako už vyplýva z názvu, aplikácia Duet Display umožňuje premeniť iPhone či iPad na sekundárny monitor. To všetko vďaka programu, ktorý sa nainštaluje na oboch stranách zariadení a káblu.

Po nainštalovaní aplikácie z AppStore nás uvíta úvodná obrazovka s inštrukciami, ktoré by zvládlo aj (anglicky) hovoriace dieťa. ZDROJ | TECHBOX

Program Duet Display je možné stiahnuť z oficiálnej stránky vývojára. Po inštalácii do počítača, ktorý môže disponovať platformou Mac alebo Windows stačí vybrané zariadenie pripojiť pomocou kábla a zapnúť Duet Display aj na ňom.

Celý proces je jednoduchý, mne osobne sa však stalo, že som musel inštalovať dodatočné drivery. Komunikácia s podporou je však rýchla a bezproblémová.
Všetko je prehľadné a jednoduché.ZDROJ | TECHBOX

Po pár sekundách sa zariadenia synchronizujú. V počítači sa cez program ešte dá nastaviť, aká má byť snímková frekvencia, či je podstatný výkon alebo úspora energie, ako aj rozlíšenie.

Sústavu používam z času na čas už niekoľko mesiacov. Za ten čas som iPad zvykol využívať hlavne na simultánne zobrazenie ďalšieho obsahu pri práci. Na náročnejšie operácie by som ho však nevyužíval. iPad sa totiž už pri jednoduchých úlohách vybíja oveľa rýchlejšie.

Pozrite siMini Display: Používajte svoj iPad ako externý displej

Samotný chod takejto kombinácie je pomerne plynulý, plnohodnotná náhrada monitora sa však nekoná. Na to ale tablet ani určený nie je. Preto takéto „combo“ odporúčam hlavne na kancelársku prácu, prípadne na zobrazovanie statického obsahu na pomocnom monitore.

Prepojenie môže byť vykonané len cez kábel, bezdrôtová alternatíva chýba. Pre niekoho mínus, ja však dávam prednosť rýchlosti pred voľbou bezdrôtovej cesty.

Iná káva to ale môže byť pri prepojení Macu a iPadu. Za titulom stoja bývalý zamestnanci Apple. Tí tiež deklarujú, že produktivita sa pri používaní ich aplikácie môže zvýšiť až o 48%.

Tak či onak, Duet Display je skvelá náhrada druhého monitora. Plnohodnotná? Skôr nie. Ide však o príjemné rozšírenie už aktuálnej pracovnej plochy za pomerne nízku cenu v porovnaní s kúpou novej obrazovky.

https://www.youtube.com/watch?v=CCcCOnw2-zk
ZDROJ | iTunes

Duet Display90%

Veľkosť:
9,2 MB
Platforma:
iOS 8.0+
Cena:
18,99 €

Duet Display je skvelá náhrada druhého monitora. Plnohodnotná? Skôr nie. Ide však o príjemné rozšírenie už aktuálnej pracovnej plochy za pomerne nízku cenu v porovnaní s kúpou novej obrazovky.

 

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku