Duálny fotoaparát v Motorola one prekvapuje šikovnými funkciami

Na prémiový dizajn smartfónu Motorola one sme sa pozreli v predchádzajúcom článku, no pri jeho popise sme sa zámerne vyhli duálnemu fotoaparátu. Ten si totiž vďaka širokej ponuke funkcií zaslúži špeciálnu pozornosť.

Duálne fotoaparáty hrajú tento rok vo svete smartfónov prím a inak to nie je ani pri najnovšom modeli od spoločnosti Motorola. Duálnu zostavu na zadnej strane novinky Motorola one tvorí 13-megapixelový a 2-megapixelový senzor, ktoré spolu dokážu vytvárať vydarené zábery za každých podmienok.

Zrejme najobľúbenejšou funkciou, ktorá ťaží z duálnej zostavy fotoaparátov, je režim Portrét. Fotoaparát v tomto režime rozostrí pozadie za fotografovanou osobou alebo objektom, čím vznikne skutočne efektná fotografia, akú ešte donedávna dokázali vytvárať iba zrkadlové fotoaparáty.

Hoci režim Portrét dosahuje najlepšie výsledky pri použití zadných fotoaparátov, k dispozícii je aj pri fotografovaní predným fotoaparátom. V tomto prípade sa o kvalitné selfie fotografie postará 8-megapixelový snímač. Priamo počas fotenia dokonca môžete upravovať úroveň rozostrenia, aby ste tak dosiahli najkrajší estetický efekt.

Motorola one okrem toho so sebou priniesla celkom novú funkciu s názvom Kinematograf. V podstate ide o jednoduchý nástroj na tvorbu GIF animácií, ktorý je vstavaný priamo do rozhrania fotoaparátu. Podržaním spúšte fotoaparát zachytí sériu fotografií, na ktorých následne môžete vybrať oblasť, ktorá má zostať v pohybe a zvyšok fotografie zostane zmrazený. Pozrite si našu ukážku a sledujte semafor či oblohu.

Rovnako unikátne zábery môžete vytvoriť aj v režime Zvýraznená farba. Pri fotení v tomto režime môžete dotykom označiť farbu, ktorú chcete na zábere zvýrazniť. Ostatné farby môžete následne posuvníkom úplne potlačiť, čím vznikne čiernobiela fotografia s jedinou farbou na zábere.

V ponuke fotografických režimov je samozrejme aj Panoráma pre zachytenie širokého záberu krajiny. Pri videách s Motorola one zase nájdete režim Spomalenie pre zachytenie dynamických záberov rýchlosťou 240 snímok za sekundu a tiež režim Plynutie času, ktorý naopak zachytenú scénu zrýchli 4 až 32-násobne. Za pozornosť však určite stojí aj režim YouTube Live, ktorý umožňuje spustiť vysielanie na YouTube priamo z prostredia fotoaparátu.

Tu sa však možnosti duálneho fotoaparátu nekončia, pretože do hry nastupuje umelá inteligencia. Priamo pri spúšti fotoaparátu sa nachádza ikona funkcie Google Lens, ktorá využíva umelú inteligenciu na identifikáciu rastlín, živočíchov, produktov, čiarových a QR kódov a tiež na kopírovanie textu priamo z dokumentov, vizitiek alebo plagátov.

Motorola one navyše patrí do série smartfónov Android one, čo so sebou okrem iného prináša aj neobmedzené úložisko v cloudovej službe Fotky Google. Všetky fotografie a videá vytvorené na tomto smartfóne sú automaticky zálohované v plnej kvalite a následne prístupné na akomkoľvek zariadení cez prehliadač alebo mobilnú aplikáciu.

Koľko by ste, za takýto vydarený smartfón zaplatili? Motorola one sa na našom trhu vďaka akciovej uvádzacej cene predáva iba za 249 eur. V balení navyše nájdete aj silikónový ochranný obal, ktorý vám pomôže ochrániť sklenené telo od prvého momentu, kedy smartfón vyberiete z balenia.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Motorola.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku