Druhá generácia Apple Pencil by mohla pracovať i bez iPadu

Traja inžinieri Apple podali žiadosť o patent novej technológie, ktorá sa týka Apple Pencil. Umožniť by mala využitie stylusu od spoločnosti i na iných povrchoch.

Patent s číslom No. 62/363,172 je opisovaný ako Tvorba obsahu elektronickým zariadením na neelektrický povrch. Vo všeobecnosti by teda malo ísť o stylus podobný Apple Pencil, ktorý by vďaka pohybovému senzoru mohol pracovať napríklad na papieri.

ZDROJ | Apple

Opis patentu je schválne vytvorený tak, aby odhaľoval čo najmenej. Spoločnosti to preto dáva možnosť vytvoriť produkt, ktorý si nevieme zatiaľ ani predstaviť. Okrem orientačných a pohybových snímačov, ktoré majú stylus sledovať sa ale v popise spomína aj to, že nemusí pracovať výlučne na povrchu. Zariadenie má byť možné sledovať trojdimenzionálne, a teda písať by sa s ním mohlo aj vo vzduchu.

Pozrite siGoogle sa zapája do programu na vytvorenie univerzálneho stylusu

To všetko ale sú len dohady. Už v minulosti sa totiž potvrdilo, že niektoré patenty spoločnosti nevyužijú vôbec. Tento konkrétny bol podaný už v júli minulého roka, pričom verejnosť sa o ňom dozvedela až v januári tohto roka.

ZdrojPatent Scope

Komentáre k článku