Dron za tri stovky? DJI predstavuje cenovo najdostupnejší Mini SE

ZDROJ | DJI

Po sérii únikov je to oficiálne, DJI prerobilo starý dron Mavic Mini a urobilo z neho nový, cenovo dostupnejší model DJI Mini SE. Rozdielov medzi nimi nie je veľa, no poklesom ceny má Mini SE potenciál zaujať najmä začínajúcich pilotov.

O príchode cenovo doteraz najdostupnejšieho dronu od DJI sa hovorí už od začiatku leta, stále však nebolo úplne jasné, kam s ním čínska spoločnosť smeruje. Teraz už vieme, že jej v portfóliu chýbal recyklovaný model à la iPhone SE od Apple.

Nový DJI Mini SE váži menej ako 249 gramov a na jedno nabitie vydrží lietať zhruba 30 minút. Vybavený je vizuálnym senzorom a GPS, obraz do smartfónu dokáže prenášať na vzdialenosť 4 kilometrov a finálny obraz dokáže pod taktovkou gimbalu zachytiť v 2,7K rozlíšení.

ZDROJ | DJI

Ak vám to znie povedome, máte pravdu. Rovnakú výbavu ponúkal aj starší Mavic Mini, ktorý však svojho času vstupoval do predaja s cenou 399 dolárov, nový DJI Mini SE je už aktuálne v predaji s cenou nižšou o rovnú stovku. Cenu novinky v eurách nepoznáme, DJI totiž zatiaľ nový model uviedlo iba na americký trh.

ZDROJ | DJI

Hoci kľúčové špecifikácie dronu zostávajú nezmenené, DJI Mini SE predsa len nie je iba „premaľovaný“ Mavic Mini. Nová verzia dostala nové šasi z modelu DJI Mini 2 s menším počtom odhalených skrutiek, pevnejšími ramenami a lepšou odolnosťou voči nárazovému vetru.

ZDROJ | DJI

V útrobách má navyše dron nové výkonnejšie LiPo batérie, ktoré na nabíjanie namiesto microUSB portu využívajú už aktuálnejší USB-C port. Vylepšené boli aj jeho vrtule a firmvér, ktorý je už pripravený aj na 24p video a nastavenie hodnoty ISO. Jeho nový nabíjací hub navyše môžete použiť na nabitie Mavic Mini a naopak batériu z Mavic Mini môžete vložiť do Mini SE, hoci tým prekročíte v niektorých štátoch kritickú hranicu 250 gramov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDJI,The Verge

Komentáre k článku