Dron Teal dokáže lietať brutálne rýchlo, vraj cez 110 km/h

ZDROJ | Teal Drones

Teal je nový dron, ktorý dokáže letieť dvojnásobne vyššou rýchlosťou ako DJI Phantom 4. Jeho maximálna horizontálna rýchlosť totiž presahuje 112 km/h. Vytvoril ho iba 18-ročný George Matus, ktorý je CEO mladej spoločnosti Teal Drones Inc.

https://youtu.be/xAzpA6hFINk

Matus začal lietať s dronmi keď mal 11 rokov a ako 14-ročný vytvoril svojho prvého vlastného drona. Jeho snom však bolo vybudovať skutočne rýchleho drona aj napriek tomu, že nemá žiadne vzdelanie v elektronike. Pre realizáciu svojich nápadov použil zdroje z internetu.

Teal 07
ZDROJ | Teal Drones

Ak sa pozrieme na samotného drona, ten bude vyrábaný v USA a jeho cena bude 1 299 USD, čo je o sto dolárov menej ako v prípade konkurenčného DJI Phantom 4.

Pozrite siDJI Phantom 4 dokáže sledovať ľudí a vyhýbať sa prekážkam

Teal navyše ponúka bohaté možnosti prispôsobenia a podporu množstva aplikácií. Dron je primárne ovládaný pomocou aplikácie pre iOS a Android, ale podporuje aj rôzne iné ovládače. Využiť tak môžete napríklad ovládač z Xboxu.

Teal 05
ZDROJ | Teal Drones

Superrýchly dron Teal sa vo vzduchu udrží desať minút na výkonnú batériu a dvojnásobok tohto času, ak použijete batériu pre vyššiu výdrž. Jeho hmotnosť je 730 gramov a je schopný uniesť náklad o hmotnosti 500 gramov.

Čo sa možností pripojenia týka, Teal ponúka 3x USB 2.0, jedno USB 3.0, HDMI 2.0, GPIO, FPV Cam a množstvo iných. Nechýba ani zabudovaný GPS modul, či Wi-Fi pripojenie.

Teal 03
ZDROJ | Teal Drones

Súčasťou drona je aj kamera s 13 Mpx rozlíšením, ktorá je schopná nahrávania UHD videa (24 fps) a disponuje elektronickou stabilizáciou. O výkon celého systému sa stará procesor Nvidia TX1, ktorý má k dispozícii 4 GB operačnej pamäte a 16 GB úložného priestoru.

ZdrojTeal Drones

Komentáre k článku