Dragonfly ponúka kolobežku, s ktorou sa do práce dostanete rýchlejšie ako autom

Revolúcia v doprave spôsobuje, že sa do módy dostávajú alternatívne spôsoby transportu. Výnimkou nie sú ani kolobežky, ktoré sa neustále vylepšujú. Najnovšie bola predstavená hyper-kolobežky od firmy Dragonfly.

Elektrické kolobežky sú napriek nespokojnosti chodcov a vodičov veľmi populárne aj na Slovensku. Pokiaľ by ste chceli investovať do drahšieho kúsku, Dragonfly hyper-kolobežka bude ideálnou voľbou.

ZDROJ | Dragonfly

Pozrite siSlovensko nie je jedinou krajinou, kde sa ničia zdieľané bicykle a kolobežky

Kolobežka už na prvý pohľad upúta dizajnom, ktorý okrem troch kolies, ponúka držadlo a čelnú masku. Tzv. hyper-kolobežka je vyrobená z prémiových materiálov ako uhlíkové vlákna, kvalitnejší hliník a drevo. Výhodou je, že kolobežka sa dá v prípade potreby zložiť, takže nezaberá veľa priestoru.

O rýchlosť sa postarajú dva motory, ktoré ponúkajú maximálnu rýchlosť 60 kilometrov za hodinu. Dojazd kolobežky by mal dosiahnuť 40 kilometrov. Ovládanie funguje okrem riadidiel, aj cez 4K Ultra HD displej. V rámci systému si viete nastaviť niekoľko aplikácií vrátane tých, ktoré využívajú GPS. Nechýba možnosť pripojenia k smartfónu cez Bluetooth. Kolobežka od Dragonfly dokonca sľubuje kvalitný audio systém.

Najväčším mínusom tejto zaujímavo-vyzerajúcej kolobežky je cena, ktorá sa pri trojkolesovej verzii vyšplhala na 5 000 dolárov. Pri štvorkolesovej verzii až na 6 000 dolárov. Dátum predaja je plánovaný na budúci rok v lete.

ZDROJ | Dragonfly

Pozrite siRolley 2 – druhá generácia štýlových elektrických kolobežiek

Za predobjednávku zároveň musia záujemci zaplatiť 100 dolárov. V porovnaní s čínskymi kolobežkami, ale aj bežnými kolobežkami, ktoré sa predávajú v západných krajinách ide o cenu, ktorá výrazne prekračuje bežný priemer. Na druhej strane, použité materiály, maximálna rýchlosť a tiež dizajn je na prvotriednej úrovni a aj preto si výrobca pýta za kolobežku cenu ako za lacnejšie auto.

ZDROJ | Dragonfly

ZdrojDragonfly

Komentáre k článku