Dragon Quest Walk – Pokémon Go dostane silnú konkurenciu

ZDROJ | Square Enix

Keď pred tromi rokmi vyšla pre smartfóny hra Pokémon Go, vyvolala celosvetový ošiaľ. Najnovšie to chce s rozšírenou realitou skúsiť štúdio Square Enix v hre Dragon Quest Walk.

Napriek tomu, že rozšírenú realitu (AR) nové smartfóny bez problémov podporujú, herných titulov či aplikácií, ktoré by túto technológiu využívali, je stále málo. Našťastie niektoré herné štúdiá začali pracovať na hrách, ktoré budú AR využívať. Jedným takým je Square Enix, japonské štúdio, ktoré stojí za hrami ako Final Fantasy či Tomb Raider.

ZDROJ | Square Enix

Pozrite siCodename: Neon – nová AR hra od tvorcov Pokémon Go

Hrateľnosť bude spočívať v objavovaní skutočných pamiatok cez AR, ktoré vám budú odomykať nové úlohy. Hráči zároveň budú môcť zbierať predmety, ktorými si budú dekorovať svoju virtuálnu izbu.

Podľa prvého traileru sa môžeme tešiť na rôzne tvory, ktoré budú okupovať mestské pamiatky či konkrétne miesta. Z traileru sa dá iba ťažko posúdiť, v čom bude spočívať hrateľnosť, no veríme, že čoskoro sa objavia aj gameplay ukážky.

Hra bude dostupná pre iOS a Android smartfóny ešte tento rok. Uzavreté beta testovanie začne už budúci týždeň, 11. júna v Japonsku. Veríme, že titul bude dostupný postupne aj pre iné krajiny, keďže vyzerá skutočne perfektne a mohlo by konečne priniesť konkurenciu pre populárny titul Pokémon Go.

https://www.youtube.com/watch?v=tbp9V_uA6_U

Pozrite siPokémon GO – zábavka, ktorej podľahnete

AR titul na štýl Pokémon Go sa tiež tento rok chystá zo sveta Harryho Pottera, na ktorom pracuje štúdio Niantic, ktoré Pokémon Go vytvorilo. Štúdio Niantic tiež nedávno oznámilo, že pracuje na hre Pokémon Sleep, ktorá, ako už názov napovedá, bude slúžiť na sledovanie spánku a za spánkovú aktivitu bude hráčov odmeňovať rôznymi bonusmi. Z AR titulov je v pláne tiež hra Minecraft Earth od vývojára Mojang. Tento rok by preto mohol byť kľúčový pre herný trh s VR a AR.

ZdrojSquare Enix YouTube,Gamespot

Komentáre k článku