Dotknite sa zvuku, ochutnajte obraz

Znalci a vyznávači dokonalých zážitkov majú opäť možnosť presvedčiť sa na vlastné oči, aj uši, ako znejú legendy. Spoločnosť McIntosh Laboratory, americký výrobca high-endovej HiFi techniky značky McIntosh, oslavuje niekoľko výročí a pri ich príležitosti výhradný slovenský distribútor tejto značky – spoločnosť BIS Audio – pripravuje výnimočné podujatie.

BIS audio

 

Od 16. mája 2012 budú mať totiž možnosť fanúšikovia a znalci toho najlepšieho, čo „visí vo zvuku“ v priestoroch bratislavskej predajne BIS Audio na Vajnorskej 98/E, navštíviť prezentáciu unikátnej audiotechniky a vyskúšať si tiež bezprostrednosť zobrazenej reality v 3D kine budúcnosti. Akciu odštartuje legenda slovenského džezu, Peter Lipa, ktorý pri tejto príležitosti zároveň predstaví svoje nové CD.

Hodnoty preverené časom

Špičkové elektrónkové zosilňovače McIntosh MC275 už viac ako päť desaťročí očarujú znalcov dokonalého zvuku a práve k päťdesiatke sa výrobca rozhodol potešiť fanúšikov high-endu limitovanou sériou tohto produktu. Číslo v typovom označení je symbolické, vyrobených bolo len 275 kusov týchto zosilňovačov. Luxusné prevedenie s pozláteným panelom bude BIS Audio prezentovať v zostave s predzosilňovačom C48 a prehrávačom MCD1100. Oboje takisto z produkcie McIntosh, samozrejme. Aby bol hudobný zážitok dokonalý, na konci reťazca ho podčiarknu reproduktory Bowers & Wilkins série Signature Diamond, ktorých bolo vyrobených iba 500 ks.

McIntosh MC275

Už 50 rokov slúžia hudobným znalcom elektrónkové zosilňovače McIntosh MC275. Dokonalosť nepotrebuje korekcie.

Ďalším unikátom z dielne McIntosh, ktorý neunikne vašej pozornosti, je MC2000. Zosilňovač bol vyrobený v limitovanej sérii iba 543 ks pri príležitosti 50-teho výročia založenia spoločnosti v roku 1999. Pre audiofilov má nevyčísliteľnú hodnotu, pretože ide o klenot, ktorý sa do komerčnej siete nedodáva. MC2000 bude inštalovaný v zostave s predzosilňovačom C2300, prehrávačom MCD1000 a excelentným multi-vstupovým D/A prevodníkom MDA1000. O dokonalé podanie sa opäť zaslúžia reprosústavy od spoločnosti Bowers & Wilkins, Diamond 800 vyrobené pri príležitosti 40-teho výročia jej založenia.

McIntosh MC2000

Zosilňovač MC2000 bol vyrobený v limitovanej edícii v roku 1999. Prednému panelu dominujú charakteristické analógové wattmetre.

McIntosh MCD1000 McIntosh MDA1000

Prehrávač McIntosh MCD1000 (vľavo) a D/A prevodník MDA1000.

Keďže aj mágia ctí „zákon trojnosti“, sériu nástrojov hudobných čarodejníkov zavŕši tretia kombinácia produktov McIntosh a Bowers & Wilkins. Pri príležitosti 60-teho výročia vzniku značky McIntosh vytvorila firma opäť čosi výnimočné.

McIntosh MC75 s predzosilňovačom C22

McIntosh MC75 s predzosilňovačom C22 – kvalita preverená časom.

Významné jubileum oslávili tvorcovia elektronických legiend limitovanou edíciou pozostávajúcou zo 75 wattového elektrónkového monobloku MC75 (v zostave je preto zastúpený dvakrát), vyrobeného podľa originálu z roku 1961 a stereo predzosilňovača C22, prvýkrát uvedeného v roku 1962.

Uprostred diania

V BIS Audio však nájdete aj čosi, čo očarí vaše oči. Posaďte sa do výnimočného domáceho 3D kina a nechajte sa vtiahnuť do centra diania. Superlatívy ani v tomto prípade nie sú klišé, pretože 3D kino takýchto parametrov nikde inde na Slovensku nenájdete.

McIntosh MX121

Srdcom domáceho kina je ovládacie centrum MX121.

Excelentný obraz vystupujúci z plátna Imagescreen iMasque s uhlopriečkou 360cm ručnej výroby vás doslova pohltí a určite zabudnete, že pochádza zo špičkového projektora SIM2 Lumis 3D-S a vy máte nasadené aktívne 3D okuliare s 3D technológiou zobrazenia určenou pre veľké kinosály.

Lumis 3D-S

Projektor Lumis 3D-S v plnej kráse. V BIS Audio je súčasťou projektora aj širokouhlá predsádka od spoločnosti Panamorph.

Širokouhlá motorická predsádka značky Panamorph zabezpečuje optimálnu úpravu obrazového formátu z prehrávaných diskov. Až 85% filmov na trhu je totiž zapísaných vo formáte 2,35:1, resp. 21:9, dôsledkom čoho sú známe čierne pásy v obraze. Širokouhlá optika upraví obraz na celú plochu širokouhlého plátna. Realistický vnem dokresľuje krištáľový, 7.2  kanálový zvuk, o ktorý sa postarajú takisto komponenty z dielne majstrov. Multimediálny Blu-ray prehrávač McIntosh MVP 891, ovládacie centrum MX 121, sedemkanálový výkonový zosilňovač MC 8207 a reproduktory Bowers & Wilkins CT Series v špeciálnej úprave vytvoria zvukový sprievod bez kompromisov. O dokonalý hudobný zážitok sa postarajú reproduktory Bowers & Wilkins CT Series CT8.2 LCR a CT8.4 LCR a masívny výkon nízkych frekvencií už od 23 Hz sprostredkujú 2 pasívne boxy subwooferov CTSW15 s výkonom až 1000W. Aj tie najdramatickejšie scény na plátne tak vyznejú realisticky v celom spektre zvukov a farieb.

Bowers & Wilkins CT Series CT8.2 LCR a CT8 SW

Reproduktory Bowers & Wilkins CT Series CT8.2 LCR a CT8 SW nájdete tiež v zostave 3D kina.

Celý systém je integrovaný do jediného celku tak, aby ho bolo možné ovládať cez jednotný diaľkový ovládač od spoločnosti RTI. Ak sa však neradi vzdávate svojho tabletu, kino môžete pohodlne ovládať aj z iPadu. A aby bolo ovládanie skutočne jednoduché a „user friendly“, po zapnutí prehrávania sa automaticky zatemnia okná a stlmí osvetlenie. Postará sa o to stmievací a riadiaci systém Lutron, ktorý dodal jeho výhradný distribútor pre Slovensko, spoločnosť Uni Light. Samozrejme, v prípade potreby je možné svetlo a žalúzie ovládať aj autonómne.

Z audiovizuálneho zážitku môžete mať dojem, že ste sa na chvíľu ocitli v inom svete a pri pozeraní vesmírnej sci-fi spoznáte, ako sa môže cítiť kapitán kozmickej lode. Prispejú k tomu luxusné, motoricky polohovateľné sedadlá od belgického výrobcu Cineak a nábytok značky Spectral.

Príďte sa potešiť

Hoci na predajných miestach BIS Audio v Bratislave, v Banskej Bystrici, v Košiciach, aj v centrále spoločnosti vo Zvolene nájdete kedykoľvek ponuku špičkovej high-end techniky renomovaných značiek, májová prezentácia v Bratislave je predsa len výnimočná. Nenechajte si ujsť príležitosť vychutnať legendy a ak ste priaznivcami dobrého džezu, určite vás poteší aj nový album Petra Lipu, ktorý nájdete exkluzívne v bratislavskej predajni BIS Audio.

Foto: McIntosh, BIS Audio

Komentáre k článku