dot Boards – skateboardy sa vracajú aj s elektrickým pohonom

ZDROJ | dot boards

Celoživotný sen troch austrálskych bratov bolo vytvoriť elektrický skateboard. Preto si založili spoločnosť dot Boards, aby si tento sen splnili.

Výsledkom je skateboard, za ktorým stojí šesť rokov výskumu a ktorý chce prekonať konkurenciu. Po dizajnovej stránke vyzerá perfektne.

Pozrite siI-Ride – nová generácia elektrického skateboardu

Skateboard má variabilnú hmotnosť, ktorá bude závisieť od toho, koľko batérií naň pridáte. Každý modul batérie má dojazd 10 kilometrov na jedno nabitie. Na skateboard môžete maximálne pridať štyri moduly čím dosiahnete maximálny dojazd 40 kilometrov.

Okrem variabilnej batérie, nechýba možnosť výmeny koliesok a ostatných komponentov. Maximálna rýchlosť skateboardu od firmy dot Boards je 30 až 40 kilometrov za hodinu v závislosti od modelu a okrem roviny nebudú skateboardu robiť problémy ani kopce so stúpaním 30 %.

Na rozdiel od konkurencie, sľubuje výrobca, že skateboard nebude pôsobiť ťažkopádne ako iné elektrické skateboardy, ale bude práve naopak, podobný bežným skateboardom bez motora.

Výhodou skateboardu od dot Boards je tiež ručné ovládanie, ktoré okrem rýchlosti, ovláda jas LED svetla. Zároveň si na ovládači viete nastaviť tri režimy pohonu – Novice určený pre začiatočníkov, Eco, ktorý šetrí energiou a Expert pre skúsenejších skateboardistov, ktorí obľubujú zrýchlenie.

ZDROJ | dot boards

Pozrite siYX ONE – elektrický skateboard do každého terénu

Pokiaľ vás skateboard zaujal, k dispozícii sú tri modely: malý Compact, ktorého cena začína na 1 279 dolároch, stredný Cruiser s cenou začínajúcou na 1 299 dolároch a najväčší Transporter s cenou od 1 599 dolárov. Ceny môžu byť vyššie kvôli možnosti variabilných komponentov a batérií. Na oficiálnej stránke dot Boards si môžete skateboard do detailu nakonfigurovať.

Skateboardy sa dajú objednávať už teraz a prvé kúsky by mali budúcim majiteľom doraziť ešte do Vianoc. Druhá várka skateboardov je naplánovaná na koniec januára.

Zdrojdot boards

Komentáre k článku