Dostupná 6. generácia procesorov Intel Core vPro

Intel oznámil, že procesory Intel Core vPro 6. generácie, určené pre podnikové využitie, sú už dostupné a pripravené na implementáciu v počítačoch typu 2 v 1, ultrabooky, všetko v jednom (AiO) a tiež najnovších stolových počítačoch. Nové vPro procesory majú zabezpečiť vyššiu produktivitu 2,5x lepším výkonom a 3-násobne dlhšou výdržou batérie.

6th Gen Intel Core die flat
6th Gen Intel Core die flatZDROJ | Intel

Nové procesory Intel Core vPro prispejú aj k lepšej ochrane osobných údajov vďaka Intel Authenticate Solution. To je hardvérovo rozšíriteľné viac faktorové overovacie riešenie, ktoré má hackerom zabrániť, alebo aspoň výrazne sťažiť prístup k citlivým údajom. Intel Authenticate funguje tak, že overuje identitu používateľa pomocou kombinácie maximálne troch sťažených faktorov súčasne.

Intel Unite
Intel UniteZDROJ | Intel

Intel tiež disponuje aktualizáciami pre aplikáciu Intel Unite, ktorá umožní inteligentnejšie a prepojenejšie možnosti videokonferencií. Medzi nimi je napríklad pokročilý nástroj pre spoluprácu v konferenčnej miestnosti s integrovaným softvérom Skype for Business a vylepšenými audio a video možnosťami. Účastníci konferencie, či už v mieste konania, ale i vzdialení účastníci, získajú možnosť jednoduchšieho a bezpečnejšieho sledovania obsahu a narábania s ním v reálnom čase.

Intel SBA
Intel SBAZDROJ | Intel

Intel má riešenie aj pre malé podniky, ktorým ponúka Intel Small Business Advantage (Intel SBA). Majiteľom malých podnikov dáva k dispozícii jednoduchý a centralizovaný spôsob pripojenia a šírenia informácií s automatickým zabezpečením a aktualizovaním. Intel SBA je vybavený funkciami pre spoluprácu, napríklad online konverzácia a zdieľanie súborov s možnosťou zabezpečenia (napr. USB blocker), aby majitelia malých firiem mali možnosť lepšej kontroly pri ochrane svojich dát.

ZdrojIntel

Komentáre k článku