Dostane aj vaša Motorola Android 11?

Motorola vo svojom blogu oznámila, ktoré smartfóny získajú Android 11. Spolu ide až o 22 zariadení Motorola a jedno Lenovo. Pozrite sa, či medzi nimi nájdete aj ten svoj model.

Motorola ohlasuje príchod nového Android pomerne neskoro, na referenčných smartfónoch Pixel sa totiž prvé vydania nového OS objavili takmer pred štyrmi mesiacmi. Okrem toho, ani ohlásené aktualizácie nebuú dostupné v horizonte niekoľkých dní, no napriek tomu je fajn vedieť, ktoré modely dostanú najnovší Android.

Ktoré zariadenia dostanú aktualizáciu na Andorid 11?

Motorola neoznámila, či s prichádzajúcou aktualizáciou prídu aj vylepšenia pre nadstavbu My UX. Väčšina zariadení však s veľkou pravdepodobnosťou dostane len jeden veľký upgrade.

Pozrite siNAY TECHBOX roka 2020: Spoznajte Motorolu edge+ a Motorolu razr 5G

Android 12 získa zrejme len skladací model razr 5G a motorola edge+, ktorých podporu avizovala Motorola už dávnejšie. Predpokladá sa, že nový Android dostane ešte aj cenovo dostupná motorola edge.

Pravidelné a dlhodobé aktualizácie patria medzi najväčšie nedostatky Androidu v porovnaní s konkurenčným iOS. V prípade low-endových zariadení je to pochopiteľné, ale pri modeloch s podobnou cenou, za aké sa predávajú iPhony je to už ťažko obhájiteľné.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku