Dopravte sa do práce ako klaun v cirkuse

Istotne viete ako taký unicykel vyzerá a ak si neviete spomenúť, tak skúste vo svojich spomienkach na detstvo vyhľadať vašu poslednú návštevu cirkusu. Istotne ste tam videli klaunov, ktorý dokázali predvádzať úchvatné kúsky na podobných jednokolesových tátošoch. Nový unicykel od spoločnosti Focus Designs sa však od tých v cirkuse výrazne odlišuje a to nielen vďaka použitiu moderných technológii ale najmä elektrickým pohonom.

Focus Designs SBU 2.0

Ekológia hrá v dnešnom svete prím a tak sa na scénu dostávajú rôzne riešenia, ktoré pri nulových emisiách dokážu zabezpečiť dopravu na krátke vzdialenosti. Okrem elektromobilov, elektroskútrov a podobných dopravných prostriedkov sa objavujú aj omnoho unikátnejšie riešenia. Jedným z nich je aj nový monocykel Focus Designs SBU 2.0. Skratka SBU znamená samobalancujúci unicykel. Pýtate sa čo to znamená? Odpoveď je pomerne jednoduchá. V bežnom prípade unicykla, aké poznáme aj zo spomínaného cirkusu nájdete na jednom kolese napevno primontované pedále, pomocou ktorých dokážeme udržiavať rovnováhu. SBU 2.0 je na tom trošku inak. Namiesto pedálov nájdete v prípade tohto monocykla iba bežné stupátka pre uloženie vašich nôh a o udržiavanie rovnováhy sa ako inak stará gyroskop v spolupráci s množstvom iných senzorov. Vy sa tak nemusíte obávať pádu a podľa výrobcu vám postačí 20 minút na to aby ste sa naučili tento zázrak ovládať a mohli ste sa vydať na svoju prvú cestu.

Focus Designs SBU 2.0

Rovnako jednoduché ako udržanie rovnováhy je v prípade SBU 2.0 aj ovládanie pohybu. Ak sa chcete pohnúť dopredu postačí sa vám mierne nakloniť do tohto smeru. Naopak vašim záklonom monocykel zabrzdíte. Výrobca myslel aj na bezpečnosť a tak pre okamžité zastavenie postačí položiť jednu alebo obe nohy na zem a SBU 2.0 automaticky zastane. O pohon sa v prípade tohto nového zázraku stará 1 000 Wattový elektromotor, ktorý zabezpečí dosiahnutie maximálnej rýchlosti na úrovni 16 km/h a vďaka pokrokovej Lítium-iron nano-fosfátovej batérii môžete na jedno nabitie trvajúce dve hodiny prejsť až 20 km. Potešením v prípade SBU 2.0 je jeho váha, ktorá dosahuje 13 kg vďaka čomu ho môžete jednoducho zobrať so sebou aj do prostriedkov hromadnej dopravy. Jedinou nevýhodou tohto riešenia bude pravdepodobne cena, ktorá bola stanovená na 1 499 USD (1 137,67 €). Pre lepšiu predstavu toho ako SBU 2.0 funguje si môžete pozrieť video pod článkom.

Focus Designs SBU 2.0

Foto: Focus Designs

Komentáre k článku