Doplnky, ktoré sa postarajú o vašu bezpečnosť a dokonalé domáce pohodlie

ZDROJ | Shutterstock.com

Nielen počas najkrajších sviatkov v roku je pohodlie v našom interiéri vzácnosťou, ktorú si užívame plnými dúškami. Útočišťom a bezpečným priestorom na bývanie boli naše domovy po celý tento rok. Takmer 100 % nášho času stráveného v interiéri sa ale podpísalo na našej podlomenej psychike, otestovala sa sila rodinných vzťahov a kvalita vybavenia doplnkami.

Okolie, v ktorom sa najčastejšie nachádzame má na naše telo a jeho psychickú aj fyzickú pohodu predsa veľmi veľký vplyv, preto je dôležité, aby ste si ho vybavili tým najlepším, čo je na trhu. Dobrá správa bytových domov vyrieši veľmi veľa, ale na interiér bytu moc veľký dosah nemá. Tu je to viac menej o vás a vašom prístupe k správnemu výberu doplnkov, na ktoré sa často zabúda, no pritom sú veľmi dôležité.

ZDROJ | Shutterstock.com

Jednoduché čistenie a dokonalá hygiena domácnosti

Ako ste sa už možno neraz presvedčili, interiérové pohodlie závisí od množstva doplnkov a vybavenia. Vybavenia, ktoré nám vďaka svojím vlastnostiam a funkciám uľahčuje množstvo práce a šetrí veľa času. Nie sú to ale iba moderné a multifunkčné elektrické spotrebiče, pomocou ktorých už  dotykom jedného tlačidla riadite celú domácnosť.

Stále sú veľmi dôležité aj kvalitné nerezové drezy, ktorými denne prejde množstvo hektolitrov vody a špinavého riadu. Mastnota, zvyšky jedál, voda a jej zloženie alebo čistiace prostriedky však môžu povrch drezu veľmi rýchlo znehodnotiť. Preto je vhodné investovať do materiálov, ktoré sú vysoko odolné a ideálne cenovo dostupné širokej verejnosti.

ZDROJ | Shutterstock.com

Oceľové drezy ľahko unesú váhu potravín a kuchynského náradia. Pozor však na silné údery ostrých predmetov. Chrómniklová zliatina je síce mimoriadne odolná, avšak, treba byť aj opatrný. Táto oceľ so špeciálnymi prísadami, ktorou je hlavne Nikel, dodáva drezu antikorózne vlastnosti, lesk a trvanlivosť.

Profesionálne krtkovanie

Množstvo špinavého riadu, zvyšky jedál v kombinácii s mastnotou a usadeninami neohrozujú len drez a celú umývaciu zónu kuchyne alebo kúpeľne, ale aj odtok, ktorým voda bezpečne odchádza do kanalizácie.

Odpad, ktorý produkujeme, nekončí len v smetnom koši. Jeho podstatná časť zostane vo vodovodnom potrubí, ktoré naň ale nie je vybavené. Časom sa tak vytvorí v odtokovom systéme prekážka, ktorá je zdrojom nepríjemného zápachu a dôvodom nefunkčnosti celého systému. V prípadoch, kedy je hygiena a údržba domácnosti veľmi dôležitá, to však nie je vôbec dobrá správa. Nielen rozumné triedenie a čistenie, ale aj profesionálne krtkovanie by vás preto mohlo zachrániť.

ZDROJ | Shutterstock.com

Ako krtkovanie funguje?

Na čistenie upchatého odpadu domáce rady a tipy moc často nezaberajú. Na rad prichádza sila a efektivita profesionálnej techniky, ktorá sa na čistenie týchto sietí používa. Ide o spôsob čistenia, ktorého konkrétnu metódu vyberie profesionál na základe stavu a monitoringu potrubia.

Používa sa pritom špeciálna ohybná kamera, pomocou ktorej je možné definovať typ znečistenia a problému, ktorý vznikol. Po následnej analýze TV monitoringu potrubia sa pristupuje k vhodnému spôsobu čistenia, pri ktorom sa najčastejšie využíva tlak v kombinácii s účinným prostriedkom, ktoré prekážku veľmi jednoducho odstránia.

Pravidelná kontrola hasiacich prístrojov

Pohodlie je závislé aj od tepla, dobrého zdroja osvetlenia a využívania rôznych elektrických spotrebičov. Práve tieto veci sú ale často dôvodom vzniku požiarov v byte alebo dome, ktoré sú potom na využívanie a bývanie nepoužiteľné a naše základné potreby sú ohrozené.

Predchádzať takýmto nepríjemným situáciám môžete dodržiavaním určitých pravidiel bezpečnosti a ochrany pri využívaní všetkých doplnkov alebo systémov, ktoré zdrojom takéhoto nebezpečenstva môžu byť.

ZDROJ | Shutterstock.com

Ešte lepšie však je, mať vo svojom okolí dostupné ochranné prostriedky, vďaka ktorým môžete včas reagovať a riziko škôd na majetku a životoch znížiť. Myslite preto na pravidelnú kontrolu hasiacich prístrojov a dostupnosť vyššie spomenutých doplnkov a vaše pohodlie i bezpečnosť budú zaistené.

Komentáre k článku