Domáci asistent Aristotle by nabi postráži deti a prečíta im rozprávku

ZDROJ | nabi

Výrobca hračiek Mattel, prostredníctvom jednej zo svojich brandovaných značiek, nabi, na výstave CES 2017 predstavil domáceho asistenta Aristotle. Ten je určený pre deti od útleho až po tínedžerský vek.

mattel-nabi-aristotle-01-nabiaristotlegroup
ZDROJ | nabi

Aristotle pozostáva z dvoch častí. Hlavnou je, hmm, to vľavo, čo vyzerá ako stolná lampa. Okrem tejto funkcie má „základňa“ zabudovaný reproduktor a mikrofón a implementovanú bezdrôtovú konektivitu Wi-Fi a Bluetooth.

Pozrite siThingMaker 3D – bude populárnou detskou 3D tlačiarňou?

mattel-nabi-aristotle-05-nabiaristotlecamfront
ZDROJ | nabi

Súčasťou sady Aristotle je aj web kamera, ktorá môže sledovať vaše bábätko, alebo priestor detskej izby počas jeho rastu, hier a iných aktivít. Vráťme sa však k „základni“.

Pozrite siNanit – vraj pokrokový detský monitor

mattel-nabi-aristotle-04-nabiaristotlehubltface
ZDROJ | nabi

Mattel pri vývoji tohto rodičovského pomocníka spolupracoval s Microsoftom, vďaka čomu má implementovaného asistenta Cortana, ktorý rodičom, ale najmä deťom môže odpovedať na ich nekonečné otázky.

mattel-nabi-aristotle-03-nabiaristotlehubfrontglow
ZDROJ | nabi

Aristotle môže na hlasový pokyn „čítať“ rozprávky, alebo objednať detské plienky, ak sa vám už míňajú. Večer, alebo počas spánku dieťaťa, zase poslúži ako viacfarebná stolná lampa.

mattel-nabi-aristotle-06-nabiaristotlecamltface
ZDROJ | nabi

Aristotle sa má dostať do predaja v júni 2017 za cenu 299 $. Domáci pomocníci tohto typu sú zaujímaví, no čím sú „múdrejší“, tým viac rodičia nimi nahrádzajú samých seba…

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdrojnabi,PR Newswire

Komentáre k článku