Dokovacia stanica Thunderbolt 3 Express Dock HD je ideálna pre MacBooky

ZDROJ | BelkinThunderbolt 3 Express Dock HD

Ako ste si mohli prečítať v našom článku o novopredstavených MacBookoch, zariadenia disponujú len Thunderbolt portmi a 3,5 mm jackom. Dokovacia stanica Thunderbolt 3 Express Dock HD je ideálne riešenie na pripojenie ďalších periférií.

Model od spoločnosti Belkin disponuje rýchlosťou prenosu dát až na úrovni 40 Gb/s, dokáže zabezpečiť nabíjanie laptopu výkonom 85 W a v poslednom rade podporuje prácu s jedným 5K UHD alebo až dvomi 4K UHD monitormi, ktoré zároveň dokáže zásobovať energiou.

Thunderbolt 3 Express Dock HD
ZDROJ | Belkin

Model Thunderbolt 3 Express Dock HD ponúka po zapojení jediného kábla väčšinu dôležitých a zároveň chýbajúcich portov, ktoré v nových modeloch MacBookov nenájdete.

K dispozícii bude pár Thunderbolt 3 USB-C portov, trojica klasických USB 3.0 portov, samostatný DisplayPort, jeden Gigabit Ethernet, jeden audio vstup / výstup a samostatný výstup.

Thunderbolt 3 Express Dock HD
ZDROJ | Belkin

Výrobca však zabudol na stále používanú čítačku pamäťových kariet a HDMI konektor pre ďalší externý monitor.

Cena a dostupnosť zatiaľ nie je špecifikovaná, no v najbližšom dňoch bude oznámená prostredníctvom webu výrobcu. Potrebné Thunderbolt 3 káble však už kúpite na stránkach Apple alebo Belkin.

ZdrojBelkin

Komentáre k článku