Dočkáme sa v roku 2020 novej generácie Xboxu?

ZDROJ | Xbox

E3 2018 skončilo a okrem množstva oznámení sme sa dočkali aj zaujímavej špekulácie, že Microsoft pracuje na novej generácii Xboxu. Krycie meno novinky je Scarlett a mali by sme sa jej dočkať v roku 2020.

Portál Thurrott priniesol správu, že nová generácia Xboxu príde v roku 2020 a zaujímavosťou je, že sa nemá jednať iba o konzolu, ale o celú rodinu nových produktov. Autor správy hovorí, že informáciu dostal ako tip od zdroja.

Pozrite siXbox One X – aká je najvýkonnejšia konzola na svete?

Rok 2020 sa zdá byť blízko, keďže posledná vlajková loď Xbox One X sa začala predávať len minulý rok. Uvidíme, či pôjde o kompletne nové zariadenie, alebo iba o výkonejší Xbox One. Očakáva sa tiež podpora pre spätnú kompatibilitu, keďže Microsoft do tohto programu investoval značné množstvo financií a tiež propagácie.

Zároveň uvidíme, či je táto informácia pravdivá, alebo sa novej konzoly tak skoro nedočkáme. Čo sa týka budúcnosti herných konzol, posledné roky sa hovorí o možnosti čisto streamovacích zariadení, ktoré by fungovali na cloudovej pamäti. V časoch kedy fyzické nosiče médií nahrádza Netflix a Spotify by to nebolo prekvapením.

ZdrojThurrott

Komentáre k článku