Do roku 2022 bude pol miliardy 5G pripojení

ZDROJ | Ericsson

Ericsson Mobility Report je jedna z najkomplexnejších štúdií zaoberajúcich sa mobilnou dátovou prevádzkou v mobilných sieťach na celom svete. Jej novembrové vydanie predpovedá, že do roku 2022 bude na svete 550 miliónov 5G pripojení.

Pozrite siPrvú 5G sieť cez kontinenty skúsi Ericsson

Lídrom v počte 5G pripojení bude Severná Amerika, kde budú 5G pripojenia do roku 2022 tvoriť až štvrtinu všetkých pripojení. Druhým najrýchlejšie rastúcim regiónom v súvislosti s počtom 5G pripojení bude Ázia a Tichomorie s 10-percentným podielom 5G pripojení do roku 2022.

ericsson-mobility-report-november-2016-01
ZDROJ | Ericsson

V období 2016-2022 nastane na Strednom východe a v Afrike dramatický posun smerom od väčšinového GSM/EDGE pripojenia k pripojeniu WCDMA/HSPA a LTE, ktoré budú tvoriť až 80 %.

Pozrite siInternet vecí zažíva boom. Do roku 2021 bude 16 miliárd pripojených zariadení

Do konca roka 2016 vzrastie počet pripojených smartfónov na 3,9 miliardy. Takmer 90 % z nich bude v sieťach WCDMA/HSPA a LTE. Do roku 2022 Ericsson očakáva nárast počtu pripojených smartfónov na 6,8 miliardy, pričom viac ako 95 % z nich bude v sieťach WCDMA/HSPA, LTE a 5G.

ericsson-mobility-report-november-2016-02
ZDROJ | Ericsson

Najnovšie vydanie štúdie Ericsson Mobility Report zároveň predpokladá, že v roku 2022 dosiahne počet mobilných pripojení 8,9 miliardy a 90 % z nich bude širokopásmových.

Pozrite siNositeľné zariadenia wearables by mohli nahradiť smartfóny

Ďalšie závery novembrového Ericsson Mobility Report si zhrňme do niekoľkých bodov:

  • Video dominuje mobilnej dátovej prevádzke:
    Ericsson očakáva nárast v sledovaní videí a s tým súvisiaci rast mobilnej dátovej prevádzky o približne 50 percent ročne. V roku 2022 by sledovanie videí malo zodpovedať za približne 75 percent mobilnej dátovej prevádzky. Druhou najčastejšou aktivitou je používanie sociálnych sietí, ktoré podľa odhadov počas nasledujúcich 6 rokov stúpne o 39 percent ročne.
  • Živé prenosy ovládli sociálne médiá:
    Spotrebitelia čoraz častejšie využívajú na komunikáciu s priateľmi, rodinnými príslušníkmi a fanúšikmi aplikácie na živé video prenosy. Približne každý piaty používateľ smarfónu v Spojených štátoch prejavil záujem o živé vysielanie, a počet zainteresovaných používateľov rastie aj na trhoch s vysokým rastom ako India, Indonézia, Brazília a Omán.
  • V centre pozornosti je Internet vecí:
    Do roku 2022 dosiahne počet pripojených zariadení približne 29 miliárd, pričom okolo 18 miliárd z nich bude využívať Internet vecí (IoT). Súčasťou aktuálnej správy Ericsson Mobility Report je aj hlbšia analýza IoT a jeho transformačného potenciálu.

Pozrite siProjekt Ericssonu „Mikropočasie“ umožní revolúciu v predpovedi počasia

V prípade záujmu o plné znenie novembrového vydania Ericsson Mobility Report si ho vo formáte PDF môžete stiahnuť na stránke Ericsson.com.

ZdrojEricsson

Komentáre k článku