Dnes tu už nikto nič negarantuje, SEAT kopíruje Renault aj po 8 rokoch!

SEAT počas „domácej“ výstavy MWC 2019 predstavil malý elektromobil Minimo (nemýľte si so slovom mimino), ktorý sa určite iba náhodou podobá na konkurenčný Renault Twizy, taktiež miniatúrny elektromobil, no ten má na konte už 8. rok života.


Takto vyzerá Renault Twizy. Určite ste ho videli v niektorej z európskych metropol…

A takto vyzerá SEAT Minimo…

ZDROJ | SEAT

Dizajnová podoba je to teda určite čistá náhoda. Dĺžka nového SEATu má byť 2,5 metra, šírke len 1,24 m. Renault Twizzy má rozmery 2,32 x 1,19 x 1,46 m.

Mimochodom, ešte aj Citroën si nedovolil to, čo SEAT. Mimochodom, aj ten má dojazd na jedno nabitie 100 km.

ZDROJ | Citroën

SEAT tvrdí, že ide o spojenie automobilu a motocykla do jedného dopravného prostriedku. Odkryté kolesá, úzka karoséria, sedenie 1+1… Samozrejme, je to pochopiteľné.

ZDROJ | SEAT

Ale aby som novému konceptu od SEATu nekrivdil, pozitívne je, že batériu na Minime je možné vymeniť prakticky okamžite a nie je tak potrebné čakať na jej nabitie. Na druhej strane je batéria tak malá, že jej plné nabitie nebude trvať viac ako hodinu (na rýchlonabíjačke).

SEAT Minimo je plánované pre prevádzku v carsharing službách, ktoré by sa mali starať o výmenu batérií. Predstaviť si môžeme zhruba dodávku, ktorá bude jazdiť po meste a vymieňať vybité batérie za plne nabité vo vozítkach ako Minimo.

ZDROJ | SEAT

Iným plusom je „múdrosť“ vozidla. Napríklad, ak zistí, že ho šoféruje vodič mladší ako 18 rokov pomocou digitálneho kľúča, zníži maximálnu rýchlosť na 45 km/h. Inak je maximálka dvojnásobná. Nechýba integrácia Google Android Auto či Google Assistant.

SEAT viac o novinke neprezradil, ide zatiaľ iba o koncept elektromobilu. Nie je tak známe ani to, kedy sa objaví na trhu.

SEAT má v pláne byť vedúcou značkou v VW Group čo sa týka mikromobility, teda prepravy na veľmi krátke vzdialenosti (mestá a satelity).

ZDROJ | SEAT

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojSEAT

Komentáre k článku