DJI to opäť skúša s akčnou kamerou!

ZDROJ | DJI

Pre dvomi rokmi spoločnosť DJI predstavila akčnú kameru Osmo Action. Teraz to skúša v tomto segmente znova a vypúšťa z názvu označenie Osmo.

Pozrite si4K akčná kamera s dvojicou displejov? DJI Osmo Action!

Okrem nového označenia došlo aj k výraznej zmene dizajnu. Kamera je naozaj miniatúrna s rozmermi 39 x 39 x 22,3 mm a hmotnosťou len 56 gramov. DJI Action 2 je teraz menšia a novinka prišla o predný displej, ktorý by sa tu kvôli zmenšeniu rozmerov ani nevošiel.

Zadný displej má 1,76-palca s rozlíšením 446 x 424 pixelov a výsledná jemnosť panela je 350 ppi. Mimochodom, je dotykový.

DJI Action 2 disponuje 12-megapixelovým 1/1.7” CMOS snímačom, ktorý má široké zorné pole až 155 stupňov. Kvalita záznamu videa je 4K pri 120 fps. Spomalené video je potom možné natáčať vo Full HD kvalite pri 240 fps.

ZDROJ | DJI

To nie sú nejaké obdivuhodné hodnoty. Konkurenčné GoPro Hero 10 Black zvládne klasické video v kvalite 5,3K a spomalené v 2,7K.

Pozrite siGoPro Hero10 Black – staré telo, celkom nové vnútro

K dispozícii sú aj rôzne špeciálne režimy. Funkcia SnapShot vám umožní zapnúť zariadenie a začať nahrávať ihneď podržaním vypínača. DJI Action 2 dokáže fungovať aj ako webová kamera alebo zachytávať časozberné videá.

V predaji bude aj špeciálne príslušenstvo. Modul so sekundárnym OLED displejom sa magneticky prichytí ku kamere a pridá aj ďalšie 3 mikrofóny.

Batériový modul predĺži výdrž zo 70 až na 180 minút a poteší aj ďalší slot na microSD kartu. Samotná kamera disponuje úložiskom s veľkosťou 32 GB, pričom k dispozícii je okolo 22,4 GB.

ZDROJ | DJI

Ďalšie príslušenstvo umožňuje okrem iného namontovať kameru na rukoväť, selfie tyč a šnúrku. S príslušenstvom sa v DJI naozaj vyhrali.

DJI Action 2 si je možné kúpiť už dnes na oficiálnej stránke výrobcu. Spoločnosť DJI ju nepredáva samostatne, ale iba ako súčasť balíkov v dvoch variantoch.

Prvý balík obsahuje batériový model a stojí 399 eur, zatiaľ čo v druhom nájdete prídavný displej. Tento balík vyjde na 519 eur. Súčasťou sú aj rôzne držiaky.

ZdrojDJI

Komentáre k článku