DJI Spark – malý selfie dron s vysokou cenou a slabou batériou

ZDROJ | DJI

DJI, dnes už slávna spoločnsoť venujúca sa výrobe dronov a iných gadgetov, predstavila svojho najmenšieho drona – DJI Spark. Miniatúrny skladací dron má šikovné funkcie, je rýchly a zvláda točiť Full HD video, no je poriadne drahý a vo vzduchu vydrží 16 minút.

https://www.youtube.com/watch?v=74Cm1p3fr0g

Pozrite siDJI Mavic Pro – konkurencia pre GoPro Karma?

DJI Spark je malý a dokážete ho poskladať do cestovných rozmerov, kedy v batohu nebude až tak zavadzať. Hmotnosť dosahuje okolo 300 gramov, čo nie je vôbec zlé, hlavne počas cestovania.

V prednej časti drona je šošovka 12 Mpx fotoaparátu, ktorý zvláda natáčať aj Full HD videá. 25 mm objektív so svetelnosťou f/2,6 je stabilizovaný vďaka 2-osovej stabilizácii, takže výsledky z letov by mohli byť vcelku kvalitné.

https://www.youtube.com/watch?v=a_KVQAcMZc4

Na pohyb využív štvoricu elektromotorov s vrtuľami, pričom dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť na úrovni 50 km/h. Majiteľov má potešiť aj niekoľko senzorov, ktoré rozpoznávajú prekážky a dron je tak schopný sa im vyhnúť.

Žiaľ, batéria umožní DJI Spark lietať maximálne 16 minút. Maximálny dolet s manuálnym ovlávaním je podľa výrobcu 2 km. Vo vnútri má zabudovaný aj GPS/GLONASS pozičné moduly.

ZDROJ | DJI

Chýbať tak nemá ani funkcia TapFly na určenie polohy kam má dron letieť. Na ukladanie dát slúži microSDXC karta. Nechýba ani funckia na automatické sledovanie vybraného objektu (napr. majiteľa).

Na ovládanie je možné použiť appku v smratfóne či tablete, ale aj dokúpiteľné diaľkové ovládanie alebo okuliare DJI Goggles. DJI Spark má ale reagovať aj na jednoduché gestá – ovládanie dlaňou, vytváranie selfie,

Pozrite siDJI Goggles vám sprístupní vtáčiu perspektívu vo vysokom rozlíšení

4 špeciálne režimy

DJI Spark v úvode ponúke 4 základné automatické režimy lietania – Rocket, Circle, Helix alebo Dronie. Rocket dron vystrelí do výšky, pričom vás bude popri tom aj natáčať.

Circle režim natáča označenú osobu počas kruhového preletu ponad človeka. Režim Helix je akási špirála a režim Dronie natáča počas postupného vzdaľovania a približovania sa.

https://www.youtube.com/watch?v=X2Eickzkm7g

Základné balenie s dronom stojí 499 dolárov. Za balenie s diaľkovým ovládačom, chráničom vrtúľ a dvojicou batérií má stáť 699 dolárov. Na trhu má byť v piatich farbách horného krytu – biela, červená, modrá, žltá a neónovo zelená. Predávať sa začne od 15. júna.

ZDROJ | DJI

ZdrojDJI

Komentáre k článku