DJI Ronin 2 – najpokrokovejší stabilizátor na svete

ZDROJ | DJI

Čínsky rastúci gigant DJI poznáte skôr ako výrobcu mnohých dronov pre domáce i profesionálne použitie. Vyrába však aj tzv. gimbaly, teda zariadenia na stabilizovanie kamier, fotoaparátov či dokonca smartfónov pri natáčaní videí.

Pozrite siDJI Mavic Pro – konkurencia pre GoPro Karma?

https://www.youtube.com/watch?v=W0PgZsP8yBQ

Najnovším počinom od DJI je gimbal Ronin 2. Ten síce vychádza z modelu Ronin, no výrobca ho vraj kompletne prepracoval. Výsledkom má byť stabilizátor, ktorý dokáže uniesť väčšie a ťažšie kamery a vďaka výkonnejším motorom ich aj slušne stabilizovať.

Veľkým plusom má byť jednoduché použitie s viacerými systémami uchytenia gimbalu. Napríklad má ísť o rýchle upevnenie do ďalších úchytov, napríklad na aute, drone či jimmyjib ramenách.

ZDROJ | DJI

Pre čo najnižšiu hmotnosť a čo najvyššiu kvalitu je Ronin 2 vyrobený z uhlíkových vlákien. Zaujímavosťou je akýsi vlastný statív, nožičky v spodnej časti, ktoré je možné sklopiť k rámu.

Pozrite siDJI Osmo Mobile prichádza pre všetky roztrasené ruky

Telo novinky je po novom odolné aj voči poveternostným vplyvom. K Roninu 2 je pribalené aj diaľkové ovládanie komunikujúce cez Wi-Fi ac pre čo najrýchlejšie spojenie. Navyše je schopné ovládať gimbal do vzdialenosti 1,5 km. Ovládať ho ale má byť možné aj cez mobilnú appku.

https://www.youtube.com/watch?v=ABXzuimg2hY

Klietka Ronin 2 je z 50 mm hrubých ramien, ktoré sú navyše rozšíriteľné. Vďaka tomu je v Ronin 2 možné použiť bežnú zrkadlovku, ale aj profesionálne riešenia ako RED kamery apod. K nim je možné pripojiť aj výkonnejšie batérie, ktoré šetria čas nielen pri natáčaní.

Výkonnejšie motory si majú poradiť s nákladom až 13,5 kg, čo plne postačuje aj na náročnú videotechniku profesionálov.

ZDROJ | DJI

Čerešničkou na torte je schopnosť Roninu 2 kompenzovať vibrácie a nerovnosti až do rýchlosti 120 km/h. Druhou zaujímavosťou sú automatické režimy.

Napríklad režim panoráma dokáže snímať panoramatické fotografie postupným posúvaním fotoaparátu vo vnútornej klietke. Druhým zaujímavým režimom je časozberné snímanie, ktoré je taktiež plne automatické.

Novinka sa má na trh dostať v druhej polovici tohto roka. Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil. Tá sa ale bude určite približovať sume 2 000 €, ak nie ešte viac.

https://www.youtube.com/watch?v=GyrQNxSnf1g

ZdrojDJI

Komentáre k článku