DJI Osmo Mobile prichádza pre všetky roztrasené ruky

ZDROJ | DJI

Iba týždeň po predstavení svojej stabilizovanej kamery DJI Osmo+ prichádza čínsky výrobca s novým gimabalom. Jeho cena nie je 659 €, ale len 339 €. Dôvod je jednoduchý. V prípade nového DJI Osmo Mobile je kamerou váš smartfón.

recenziaDJI Osmo Mobile 2 – urobí z vás tento stabilizátor počas leta profíka?

https://youtu.be/43vqzeMG2js

Systém využíva známu trojosú stabilizáciu, podobne ako v prípade modelu DJI Osmo+, len s tým rozdielom, že namiesto kamery si do držiaka vložíte priamo svoj smartfón.

Pozrite siDJI Osmo+ vám chce vytvoriť dokonalé zábery

Podľa DJI bude nový gimbal samozrejme kompatibilný so smartfónmi od Apple. Umiestniť do neho môžete iPhone 5/5S, iPhone 6/6S a aj iPhone 6 plus/6S plus.

DJI Osmo Mobile 03
ZDROJ | DJI

Systém následne dokáže eliminovať nevhodné pohyby až na úroveň 0,03 stupňa, takže výsledkom budú dokonale plynulé zábery bez zbytočného trasenia a pohybov, ktoré by inak vznikali v prípade, ak by ste video natáčali len prostredníctvom svojho smartfónu držaného v ruke.

https://youtu.be/SWxyxpp_TWg

Stabilizácia obrazu je však len jedným z využití DJI Osmo Mobile. Po inštalácii aplikácie DJI GO, ktorá je zadarmo dostupná pre iOS a Android získate funkcie navyše.

Jednou z nich je napríklad automatické inteligentné sledovanie označeného objektu. Jednoducho si na smartfóne vyberiete objekt a systém ho bude automaticky sledovať.

DJI Osmo Mobile 02
ZDROJ | DJI

Pomocou aplikácie navyše môžete veľmi jednoducho vytvárať aj pohyblivé časozberné videá a tiež panorámy zložené až s deviatich samostatných fotografií.

DJI Osmo Mobile môžete využiť tak s hlavným fotoaparátom, ako aj s prednou webkamerou. DJI bude navyše predávať aj samostatné príslušenstvo, ako je napríklad tripod, alebo rôzne držiaky pre prichytenie systému.

https://youtu.be/XaJTpZAVG0M

Ak sa vám nový gimbal DJI Osmo Mobile pozdáva, môžete si ho zakúpiť priamo na stránke spoločnosti DJI.

 

ZdrojDJI

Komentáre k článku