DJI Mavic Air – rýchlejší dron s podporou 4K Ultra HD od profesionálov

ZDROJ | DJI

Najznámejší výrobca dronov, DJI, si pre nás pripravil novinku, ktorá poteší mnohých dronových nadšencov. DJI Mavic Air je príjemným prírastkom do rodiny kamerových dronov.

https://www.youtube.com/watch?v=uF-WXHwzURs

DJI Mavic Air je menším a ľahším nástupcom profesionálneho dronu DJI Mavic Pro. Dron ponúka 32 Mpx panoramatickú kameru s podporou 4K Ultra HD rozlíšenia, 3-osový stabilizátor a výdrž na jedno nabitie 21 minút.

Poteší aj skladacie telo, ktoré si viete pohodlne vložiť do malého puzdra a dron nezabudol na šikovnú funkciu SmartCapture, ktorá umožní ovládať drona pomocou gest.

Spomínaná panoramatická kamera dokáže zachytiť 180° uhol a za osem sekúnd vytvoriť 25 fotiek, ktoré sa poskladajú do jednej panoramatickej snímky.

ZDROJ | DJI

Pozrite siDJI Spark – malý selfie dron s vysokou cenou a slabou batériou

4K Ultra HD snímač natáča pri 30 fps a zvládane aj Full HD 1080p video pri 120 fps, takže sa môžete tešiť aj na spomalené zábery. Kamera podporuje aj vysoký dynamický kontrast HDR.

Okrem microSD karty, ktorou si viete úložisko rozšíriť, dron DJI Mavic Air disponuje 8 GB interným úložiskom. Dron je dostupný v troch farebných spracovaniach – čiernom, bielom a červenom.

K dronu dostanete aj skladací ovládač, do ktorého si viete pripojiť váš smartfón. Z dostupných módov, DJI Mavic Air dokáže používať funkciu ActiveTrack, ktorá dokáže zaznamenať až 16 subjektov naraz. To znamená, že ak chcete natáčať viacero vecí, môžete si jednoducho vybrať.

ZDROJ | DJI

Pozrite siDJI Mavic Pro Platinum – dron, ktorý nebudete počuť

Dron umožňuje natáčať aj pomocou tzv. QuickShotov v módoch ako Rocker, Dronie, Circle, Helix, Asteroid a Boomerang. Stačí iba kliknúť a dron ihneď poletí v prednastavenom režime. Videá môžete následne okamžite zdieľať cez aplikáciu DJI GO 4.

Maximálna rýchlosť dronu je slušných 68,4 kilometrov za hodinu. Pýtate sa na cenu? Keďže DJI Mavic Air je akýmsi medzníkom medzi stredným DJI Spark a profesionálnym dronom DJI Mavic Pro, cena je tomu uspôsobená a kúpiť si ho môžete za 799 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDJI

Komentáre k článku