DJI Mavic 2 Enterprise – dron ako stvorený pre záchranárov

ZDROJ | DJI

Budúcnosť ako zo sci-fi filmu je tu. Čínska spoločnosť DJI predstavila svoj nový dron Mavic 2 Enterprise. Ten nájde využitie najmä v hľadaní a zachraňovaní osôb.

https://www.youtube.com/watch?v=Bqh1LleJg_0&pbjreload=10

Dron disponuje viacerými funkciami ako napríklad dynamický zoom, ochranu zaheslovaním a DJI AirSense, ktorá slúži na detekciu okolitých prekážok či iných dronov. Zaujímavosťou je aj funkcia Discreet Mode, ktorá vypne všetky LED svetlá a umožní dronu lietať nepozorovane.

Pre lepší prenos videa dronu nechýba funkcia OcuSync 2.0, ktorá zabezpečí aj spoľahlivý let bez prerušení signálu. Dosah dronu a ovládaču je slušných 8 kilometrov. Maximálna rýchlosť dronu DJI Mavic 2 Enterprise je 72 kilometrov za hodinu a čas lietania na jedno nabitie je 31 minút. To je síce stále dosť málo, ale menšie zlepšenie sa dostavilo oproti predchodcovi.

Pozrite siNové DJI drony majú kamery od Hasselbladu

Dron dokáže natáčať 4K Ultra HD video pri 30 fps s 3-násobným digitálnym priblížením a 2-násobným optickým priblížením. Okrem slotu pre SD kartu disponuje dron aj vnútorným 24 GB úložiskom.

K dronu si viete doplniť niekoľko nových častí, ktoré budú slúžiť na záchranárske operácie. Patrí sem napríklad M2E Spotlight – duálny reflektor, ktorý umožní hľadanie v noci. Okrem reflektoru môžete k dronu pripojiť aj reproduktor M2E Speaker či majáčik M2E Beacon.

Ako takmer všetky drony od DJI, aj Mavic 2 Enterprise ponúka kompaktné rozmery a možnosť pohodlného zloženia dronu. Hmotnosť zariadenia je iba 905 gramov.

https://www.youtube.com/watch?v=hqEb8Ibmjhs&pbjreload=10

Pozrite siDJI Osmo Mobile 2 – urobí z vás tento stabilizátor počas leta profíka?

DJI sa so svojim najnovším dronom zameral na bezpečnostné a kontrolné zložky. DJI Mavic 2 Enterprise sa okrem záchranárskych misií, bude dať využiť pri sledovaní kriminálnej činnosti či pri inšpekciách mostov, elektrického vedenia či iných ťažšie prístupných lokalít.

Cena dronu je 1 999 dolárov, čo rozhodne nie je málo. Na druhej strane dostanete okrem dronu aj tri modulárne doplnky v podobe mikrofónu, reflektoru a majáčiku spolu s cestovným puzdrom. Pri značke DJI sa navyše o kvalitu nemusíte obávať.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDJI

Komentáre k článku