Digitálny COVID automat s prehľadnými opatreniami bol spustený

ZDROJ | Covid automat

Neviete, aké opatrenia sú aktuálne v platnosti pre váš okres? Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie spustilo digitálny COVID automat.

Je potrebný test v prírode?, môže ísť moje dieťa do školy?, koľko ľudí môže byť na svadobnom obrade? To je iba pár otázok, ktoré sa pýtajú obyvatelia Slovenska na pravidelnej báze. Našťastie bol spustený digitálny COVID automat, ktorý pomôže získať prehľad o tom, aké opatrenia sú zrovna platné vo vašom okrese.

ZDROJ | Covid automat

Pozrite siAko fungujú zelené covid pasy v Izraeli a ako by mohli v EÚ?

Automatom sa Slovensko riadi už viac ako mesiac. Zaradenie okresov sa prehodnocuje každý týždeň a tým pádom sa aj pravidelne menia jednotlivé pravidlá. Aby ste tak nemuseli sledovať tlačovky a mať neustále prehľad, stačí kliknúť na stránku automat.gov.sk.

Covid automat nás bude sprevádzať zrejme dlhé mesiace. Táto digitálna verzia pomôže komukoľvek správne sa orientovať, čo je zakázané a čo automat umožňuje pre každý okres. Dnes sme spustili prvú verziu, ku ktorej je možné posielať pripomienky a budeme ju postupne vylepšovať,“ uviedla vicepremiérka a ministerka informatizácie Veronika Remišová.

Okrem desktopovej verzie je výhodou, že tento digitálny automat je prispôsobený aj pre obrazovky smartfónov, kde sa responzívne zobrazuje. Viete si ho tiež pridať na plochu smartfónu ako aplikáciu, takže ho budete mať vždy po ruke. Stačí si do prehliadača zadať adresu, nemusíte nič inštalovať.

ZDROJ | Covid automat

Pozrite siČo prinesie Digital Green Certificate, digitálny COVID pas?

Tvorcom digitálneho Covid automatu je štátna spoločnosť Slovensko IT, ktorá je dcérskou spoločnosťou MIRRI SR. Aktualizáciu údajov bude tiež zaisťovať Slovensko IT. Spoločnosť sídli v Košiciach a vznikla na jeseň 2020. Jej hlavnou náplňou je programovanie dôležitých aplikácií a systémov pre potreby štátu.

Používanie digitálneho Covid automatu bude ministerstvo informatizácie v najbližších dňoch analyzovať v spolupráci so Slovenskom IT. V prípade, že nájde u občanov pozitívnu odozvu, rozhodne o rozširovaní a príprave jazykových mutácií. Práve tie by mohli pomôcť zorientovať sa v jednotlivých opatreniach aj menšinám či cudzincom žijúcim na Slovensku.

ZdrojMinisterstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie

Komentáre k článku