Diaľkové ovládanie Harmony Express má zabudovanú hlasovú asistentku Alexu

ZDROJ | Logitech

Logitech predstavil nové diaľkové ovládanie Harmony Express s vylepšeným dizajnom a hlasovým asistentom Amazon Alexa.

Diaľkové ovládače Harmony sú u používateľov obľúbené pre ich komplexné riešenie a bezproblémové zlučovanie viacerých diaľkových do jediného zariadenia.

ZDROJ | Logitech

Novinka s názvom Harmony Express predstavuje univerzálny diaľkový ovládač so vstavaným systémom Amazon Alexa, ktorý pomôže pri ovládaní domácej zábavy. Vďaka integrovanému tlačidlu môže používateľ komunikovať s Alexou a spúšťať televízne programy, streamovacie aplikácie či riadiť iné úlohy, s ktorými dokáže hlasový asistent pomôcť, napríklad inteligentnému osvetleniu, termostatu, kamere.

https://www.youtube.com/watch?v=Y4Gab023dwQ

Harmony Express ponúka inteligentné a moderné ovládanie nielen viditeľných zariadení, ale vďaka priloženému IR mini prijímaču aj tým, ktoré sú umiestnené v skrinkách. Používateľ môže rátať s podporou množstva obľúbených aplikácií a služieb, vrátane Amazon Prime, Netflix či HBO Go.

 

Aplikácia Harmony Express pomôže s nastavením a spravovaním rôznych aplikácií, vrátane ich prepojenia. Potom stači zadať iba jeden príkaz a zapnú sa všetky potrebné prístroje.

Šikovná aplikácia Remote Finder slúži na nájdenie zatúlaného diaľkového, ale podobnú úlohu splnia aj iné zariadenia s Alexou, ktorých sa môže používateľ spýtať kde sa náchádza Harmony Express.

ZDROJ | Logitech

Diaľkové ovládanie má všetky tlačidlá podsvietené, čo je nesporná výhoda pri pozeraní televízie v slabom osvetlení. Knižnica príkazov má zaručiť kompatibilitu so širokou škálou zariadení určených pre domácu zábavu. Ďalšou výhodou je, že Hamrony Express má integrovanú batériu, ktorá sa pohodlne dobije pomocou microUSB kábla. Logitech uvádza jednomesačnú výdrž.

Harmony Express má 131,5 x 45,5 x 13,2 mm a 57 gramov. Podporuje Android od verzie 5.0, iOS 10.0 a vyšší.

ZDROJ | Logitech

Zariadenie sa jednoducho ovláda, čomu určite napomáha zabudovaný mikrofón a reproduktor priamo v diaľkovo ovládači. Je tu však jedno veľké ALE,  ako isto tušíte ide o cenu, ktorá vôbec nie je nízka. Logitech pýta za Harmony Express 249,99 dolárov a tak ostáva otázkou, kto si takéto zariadenie kúpi, pretože napriek pokrokovým funkciám je to stále len univerzálne diaľkové ovládanie.

ZdrojLogitech

Komentáre k článku