Deti a financie? Privítajte novú detskú mobilnú aplikáciu SMARTIE

ZDROJ | 365.bank

Dnešným deťom nerobí problém vyznať sa v technológiách aj ich spoľahlivo ovládať. Kde ale majú medzery sú financie. Pre ich lepšiu edukáciu prináša 365.bank mobilnú aplikáciu SMARTIE, ktorá pomôže deťom lepšie sa vyznať vo finančnej oblasti.

Pozrite siInovačné centrum Innohub od 365.bank pomôže rozvoju technológií

Deťom chýba finančná gramotnosť

Podľa prieskumu 2muse má 9 z 10 detí vo veku od 8 do 15 rokov už smartfón. Častokrát ho ovládajú lepšie ako ich rodičia. Ale z testu z finančnej gramotnosti získali iba priemernú „trojku“.

Najviac im chýbajú teoretické vedomosti v oblasti sporení a úverov. Inak to nie je ani v praktických skúsenostiach s peniazmi, platbami kartou, výberom hotovosti a čítaním výpisu z účtu.

ZDROJ | 365.bank

Preto 365.bank uvádza na trh detskú mobilnú aplikáciu SMARTIE. Tá má za cieľ prepájať digitálne technológie s edukáciou v oblasti peňazí.

Ako táto aplikácia funguje?

Aplikácia SMARTIE je určená pre deti od 8 do 15 rokov. Súčasťou balíka je platobná karta a náramok. Aplikácia funguje v dvoch verziách, pre deti a rodičov. Detský náramok slúži na bezkontaktné platby.

Aplikácia určená pre deti je viac farebnejšia a hravejšia. Súčasťou aplikácie sú kvízy z oblasti finančných pojmov. Pri nich si dieťa bude zbierať body, za ktoré môže meniť dizajn aplikácie.

Klienti banky získajú platobnú kartu SMARTIE do konca novembra bez poplatku. Neskôr bude spoplatnená jednorazovou sumou vo výške 10 eur. V prípade Účtu plus bude detská aplikácia poskytovaná v rámci rozšíreného balíka služieb, a tak ju budú môcť klienti banky získať bez poplatku.

ZDROJ | 365.bank

Rodič, ktorý je klientom banky, môže požiadať o SMARTIE na webe. Na základe tohto mu bude vydaná karta pre dieťa, dokopy môže požiadať až o tri takéto karty. Následne si stiahne rovnomennú aplikáciu a vytvorí detské konto.

Platobná karta SMARTIE funguje ako klasická predplatená karta. Prevod na kartu uskutoční rodič platobným príkazom. Rodič taktiež nastaví limity a kedykoľvek ju môže zablokovať.

Je dobré vidieť, že 365.bank záleží aj na našej mladej generácií. Uvidíme, aký bude mať táto aplikácia úspech.

Pozrite si20 najlepších zliav týždňa s priemernou výškou presne 56,5%!

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku