Desiata generácia automobilu Honda Civic zažila európsku predpremiéru

ZDROJ | Honda

Tento týždeň sa v anglickom Swindone uskutočnila európska predpremiéra novej, už desiatej generácie automobilu Honda Civic. Postavená je na novej platforme s prepracovaným interiérom a novými benzínovými motormi VTEC TURBO.

Honda Civic 2017 04
ZDROJ | Honda

Ako vidieť z fotografií, nová Honda Civic 2017 má výraznú siluetu, krátke previsy a výrazné línie. Ostrá a agresívna maska, výrazné podbehy kolies a tvarované predné a zadné prieduchy naznačujú športový charakter Hondy Civic.

Úplne nový interiér je jednoduchý, prehľadný a disponuje druhou generáciou informačno-zábavného a pripájacieho systému Honda Connect 2 s funkciami Apple CarPlay a Android Auto.

Honda Civic 2017 03
ZDROJ | Honda

A práve pri týchto technologických vychytávkach sa pristavíme. Stredová konzola má čiernu lesklú povrchovú úpravu a bola navrhnutá v štýle motívu „technologického centra“.

Navrchu stredovej konzoly sa nachádza sedempalcový farebný dotykový displej systému Honda Connect 2, ktorý ponúka vylepšenú intuitívnu prevádzku a úplnú integráciu smartfónu prostredníctvom služby Apple CarPlay® aj Android Auto.

Honda Civic 2017 11
ZDROJ | Honda

Medzi podporované aplikácie v rámci služby CarPlay patria Telefón, Správy, Mapy, Hudba a ďalšie kompatibilné aplikácie tretích strán. Služba CarPlay je kompatibilná so systémom iOS 8.4 alebo novším a zariadením iPhone 5 alebo novším.

Služba Android Auto je kompatibilná so systémom Android 5.0 a novším a medzi podporované funkcie patria Mapy Google, Google Now, odosielanie a prijímanie správ, hudba a niekoľko ďalších appiek.

Systém Honda Connect 2 je možné vybaviť voliteľnou satelitnou navigáciou Garmin s vopred načítanými mapami, foto zobrazeniami križovatiek, či vedením v jazdných pruhoch.

Taktiež oznamovaním dopravných obchádzok v reálnom čase, 3D zobrazeniami budov a terénu a funkciou Eco Routing. Bezplatné aktualizácie máp budú k dispozícii päť rokov.

Jednou z výrazných zaujímavostí novej Hondy Civic je systému Honda SENSING, čo je vlastne balík aktívnych bezpečnostných a asistenčných technológií. Ten je súčasťou štandardnej výbavy v rámci celého radu nového Civicu.

Honda SENSING využíva kombináciu radarových a kamerových informácií a niekoľko snímačov, ktorými varuje vodiča a asistuje mu v potenciálne nebezpečných situáciách.

Honda Civic 2017 09
ZDROJ | Honda

Čo všetko systém Honda SENSING zahŕňa vám zhrnieme v niekoľkých bodoch:

  • Brzdový systém pre zmiernenie následkov nehody (CMBS),
  • Upozornenie pred čelnou kolíziou (FCW),
  • Upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu (LDW),
  • Predchádzanie vybočeniu z vozovky (RDM),
  • Systém pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKAS),
  • Adaptívny tempomat (ACC),
  • Systém rozpoznávania dopravných značiek (TSR) a mnoho ďalších.

Súčasťou štandardnej výbavy je aj Systém asistenta stability (VSA) s reguláciou trakcie. Ten má za úlohu zlepšovať ovládanie pri zrýchľovaní, brzdení i prejazde zákrutami.

Globálnym výrobným centrom desiatej generácie modelu Civic hatchback sa stane Európsky výrobný závod spoločnosti Honda, Honda of the UK Manufacturing (HUM).

Z tlačovej správy, ktorú sme k európskej predpremiére obdržali, sme sa však zatiaľ nedozvedeli konkrétny termín uvedenia novej Hondy Civic u nás a ani jej ceny.

ZdrojHonda

Komentáre k článku