Denon rozširuje svoje portfólio over-ear slúchadliel

Denon predstavil svoje Hi-Fi systémy a k nim neodmysliteľne patria aj kvalitné slúchadlá. Aj keď Denon nebol nikdy špecialistom na tento typ audio techniky, niekoľko z nich s úspechom vyrába. Teraz k nim pridáva ďalšie modely. Lacnejší a bezdrôtový AH-D1200 a najvyšší z rady AH-D9200.

ZDROJ | Denon

Slúchadlá Denon AH-D7200 sa predávajú už druhý rok. Sú to krásne, kvalitne vyrobené slúchadlá s čelenkou z ovčej kože, hliníkovým rámom a nášuníkmi z orechového dreva. Pripájajú sa cez 6,3 mm jack do Hi-Fi systému, alebo pomocou redukcie k prenosným zariadeniam. Nie sú to však slúchadlá určené na prenosné počúvanie hudby. Ich cena je stanovená na 999 dolárov.

ZDROJ | Denon

Najkvalitnejším modelom od D7200 budú referenčné AH-D9200, ktoré majú prísť na trh v októbri za 1 499 dolárov (čo bude presne dva roky od spustenia predaja modelu AH-D7200). Spoločné majú spomínanú čelenku z ovčej kože, náušníky zo syntetickej kože a pamäťovej peny, ktorá zabezpečí komfort z počúvania aj počas dlhšej doby. Denon AH-D9200 sú však vybavené novou verziou 50 mm Nanofiber FreeEdge membrány a kryt náušníkov je z bambusu (nie z orechu, ako pri D7200).

ZDROJ | Denon

V ponuke Denonu pribudli referenčné slúchadlá AH-D5200. Je to takisto prémiový výrobok ako u D7200 a D9200 a ich dizajn sa nemá rozhodne za čo hanbiť, aj keď sú v nižšej cenovej triede. Na prvý pohľad si človek všimne kryt náušníkov, ktorý je podľa pruhovaného vzhľadu označený ako Zebrawood. Čelenka je vyrobená z umelej kože, pamäťová pena v náušníkoch zabezpečuje potrebné pohodlie, záves slúchadiel je vyrobený z liateho hliníku.

ZDROJ | Denon

Po zvukovej stráne je to takisto výborné. 50 mm neodymové ovládače FreeEdge minimalizujú skreslenie v membráne a odvádzajú vynikajúcu prácu. Pracujú vo frekvenčnom rozsahu 5 až 40 000 Hz, spĺňajňú teda Hi-Res Audio normu.

ZDROJ | Denon

Cena slúchadiel Denon AH-D5200 je určená na 699 dolárov

Pozrite siDenon uviedol novú Hi-Fi sériu 800, ale aj dva gramofóny, či audiosystém

ZDROJ | Denon

Ako posledný model nám ukázal Denon svoje nové slúchadlá AH-D1200. Majú 50 mm neodymové membrány, ktoré poskytujú presný a podrobný zvuk s frekvenčným rozsahom spĺňajúce štandardy Hi-Res Audio, čo aj pri tomto modeli znamená 5 až 40 000 Hz. Sú určené ako prenosné slúchadlá – takže sa dajú zložiť a odložiť. Čelenka je z umelej kože, záves je vyrobený z liateho hliníku.

ZDROJ | Denon

O komfort pri počúvaní sa aj tu postará pamäťová pena. Kábel je odnímateľný, má mikrofón a integrované diaľkové ovládanie, ktoré je kompatibilné s technológiou Apple. K slúchadlám sa dodáva aj vrecko na prenášanie. Zvukovú charakteristiku slúchadiel je možné prispôsobiť v aplikácii Denon.

ZDROJ | Denon

Bohužiaľ, tieto nové slúchadlá nemájú Bluetooth, čo je podľa mňa nedomyslený krok. Takisto nemajú funkciu potláčania hluku. Ich cena je ale príjemných 199 dolárov a zákazník si tu môže vybrať z čiernej alebo bielej varianty.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDenon

Komentáre k článku