Denon Home 350 – pre streaming to najlepšie

O prvých dojmoch novej produktovej rady bezdrôtových reproduktorov od Denonu sme písali už pred vlaňajšími Vianocami. V týchto dňoch prichádza nová séria Denon Home, ktorá je nástupcom pôvodnej línie HEOS, na trh.  Z trojice bezdrôtových multi-room reproduktorov Home 150, Home 250 a Home 350 sme sa bližšie pozreli na posledný z nich, ktorý je aj vlajkovou loďou série.

Pozrite siDenon Home atakuje konkurenciu bezdrôtových reproduktorov

Japonský výrobca Denon patrí k priekopníkom bezdrôtových multi-room systémov, ale dnes sa ich produkcii venuje aj množstvo ďalších značiek. Z nich medzi najznámejšie patrí Sonos.

Keďže bezdrôtové systémy si v topológii prenosu zvuku vo viacerých miestnostiach vytvárajú zväčša vlastnú mrežovú sieť na báze Wi-Fi, technológie rôznych výrobcov nie sú navzájom kompatibilné.

ZDROJ | Denon

Denon za týmto účelom vyvinul technológiu HEOS, ktorú podporuje množstvo komponentov od AV prijímačov, po soundbary Denon, aj sesterskej značky Marantz.

Denon Home 350 disponuje bezdrôtovou technológiou Wi-Fi 802.11b/g/n pre pásmo 2,4 GHz a 802.11a/n/ac pre 5 GHz. Okrem toho podporuje Airplay 2 pre komunikáciu so zariadeniami Apple a Bluetooth pre lokálny prenos hudby z mobilných zariadení.

Preferovaným použitím Denon Home 350 bude zrejme streamovanie, na čo ho výrobca dobre pripravil. Dostupné sú hudobné služby Spotify Free, alebo Premium, Apple Music, Amazon Music HD, TIDAL, TuneIn, Deezer a ďalšie prostredníctvom Wi-Fi, či AirPlay 2.

Denon Home 350ZDROJ | Denon

Konektivita je rovnaká ako u dvoch menších modelov a okrem bezdrôtových technológií zahŕňa aj sieťové pripojenie Ethernet, analógový vstup AUX s 3,5 mm jackom a zadný USB port na pripojenie pamäťových médií. Práve z USB vstupu, tak ako aj v sieti LAN (respektíve WLAN) poskytuje Home 350 možnosť dekódovania Hi-res audiosúborov FLAC, WAV a ALAC až do úrovne vzorkovania 192 kHz / 24-bit a súborov DSD 2,8 / 5,6 MHz.

Pozrite siDenon HEOS – japonský pohľad na bezdrôtový streaming

Vlajková loď série Home 350 je stereosystém, ale keďže pre najlepšie rozloženie výkonu v celom frekvenčnom pásme bola zvolená trojcestná architektúra, výbavu tvorí až šesť meničov. Ich konfigurácia je tvorená dvoma výškovými meničmi s priemerom 0,75”, dvoma 2” stredotónovými a dvoma 6,5” basovými meničmi – jeden je umiestnený vpredu, druhý vzadu. A celý systém napája šesť zosilňovačov triedy D.

Denon Home 350 nahradí najväčší reproduktor z predchádzajúcej série HEOS 7ZDROJ | Denon

Škoda, že výrobca zatiaľ z neznámych dôvodov niektoré parametre nezverejňuje, takže frekvenčnú odozvu, ani výkon zosilňovačov zatiaľ nevieme špecifikovať. Isté je len to, že Home 350 by mal byť nástupcom, alebo ekvivalentom reproduktora HEOS 7, ktorý je takisto vlajkovou loďou série HEOS.

Denon Home 350 je síce stereosystém, ale ak potrebujete širokú stereobázu je možné z dvojice týchto komponentov spárovať tandem. Cenu systému to síce zdvihne na úroveň 2 x 699 EUR, ale zdvojnásobí sa aj výkon.

Pridaním bezdrôtového subwooferu DSW-1H vznikne stereosystém s konfiguráciou 2.1 so solídnym pokrytím spodnej časti akustického spektra a v kombinácii so soundbarom Denon DHT-S716H, kde reproduktory Home tvoria zadné kanály, vytvoríte plnohodnotné 5.1 kanálové domáce kino. Na tento účel by však bolo možno zmysluplnejšie siahnuť po menších modeloch Home 150, alebo Home 250.

ZDROJ | Denon

Nový dizajnový koncept  zavádza v rade Denon Home horný panel bez fyzických tlačidiel. Nahrádzajú ich senzory priblíženia, ktoré po priblížení ruky rozsvietia dotykové ovládače.

Okrem regulácie hlasitosti a funkcie Play/Pause je tu umiestnených aj šesť tlačidiel predvolieb Quick Select pre rýchly prístup k obľúbeným staniciam internetového rozhlasu.

Nastavenie a ovládanie je vďaka bezplatnej aplikácii jednoduché a užívateľsky priateľské. Tým ale možnosti ovládania nekončia. Zaujímavou inováciou je hlasové ovládanie cez asistentov Siri, Google Assistant a Amazon Alexa prostredníctvom príslušných kompatibilných zariadení.

ZDROJ | Denon

Natívna podpora pre Alexu by mala prísť s aktualizáciou firmvéru v priebehu roku 2020. Home 350 je za týmto účelom vybavený vstavanými mikrofónmi.

Povrchová úprava odolná voči vode a znečisteniu robí z reproduktorov Denon Home Hi-Fi komponenty s flexibilným možnosťami umiestnenia od obývačky, po kúpeľňu.

Home 350, tak ako všetky modely Denon Home, je k dispozícii v bielom, alebo čiernom prevedení, aby esteticky zapadol do každého interiéru. Odporúčaná cena 699 EUR je o 200 EUR vyššia, ako u jeho predchodcu HEOS 7, ale za tento rozdiel získate zaujímavú pridanú hodnotu a modernejší dizajn.

ZdrojDenon

Komentáre k článku