Dendrobium – karbónové hyperauto na elektrinu s 1 500 koňmi

ZDROJ | Vanda Electrics

Spoločnosť Vanda Electrics sa chystá na blížiacom sa autosalóne v Ženeve predstaviť svoj koncept hyperauta budúcnosti. Má byť plne elektrické a jeho elektromotory dosiahnu výkon 1 500 konských síl.

Za touto extravagantnou šialenosťou na kolesách stojí pritom spoločnosť, ktorá má na hlavnej stránke takéto autíčko.

Vanda Electrics
ZDROJ | Vanda Electrics

A vyrába takýto mini elektrický skúter:

https://www.youtube.com/watch?v=GirN7uJYNn0

Vanda Electrics ale nie je hocijaká firmička. Jej sídlom je Singapur, pobočku však nájdete aj v preslávenom čísnkom Shenzhene. Hoci sme o nej doteraz nepočuli, chce určite zaujať.

https://www.youtube.com/watch?v=hZLlg34cYCA

Tým pravým má byť hyperautomobil Dendrobium. Ak si dáte toto slovo do Google, nájdete obrovské množstvo informácií nie však o aute, ale o orchideách. Dendrobium tak má byť výstavným kvetom aj pre neznámu automobilku.

https://www.youtube.com/watch?v=CVdTudKrDbk

Pri pohľade na dizajn novinky asi každému napadne, že ide o okapotovaný monopost F1. Nie je to ďaleko od pravdy. Na novinke sa podieľala aj spoločnosť Williams Advanced Engineering, ktorá má na starosti vývoj monopostov F1 pre stajňu Williams.

Vanda Electrics Dendrobium 7
ZDROJ | Vanda Electrics

Kým zvonku má novinka pôsobiť maximálne športovo, vo vnútri bude vládnuť luxus. Karoséria má byť z väčšej časti tvorená z uhlíkových vlákien, aby bolo vozidlo čo najľahšie a zároveň najpevnejšie.

Vanda Electrics Dendrobium 2
ZDROJ | Vanda Electrics

Pod kapotou, resp. na každom z kolies by mal byť osadený výkonný elektromotor s celkovým výkonom až 1 500 koní. Aj napriek tomu zrýchli z 0 na 100 km/h len za 2,6 sekundy. „Len“ preto, že Tesla oznámila nový režim Ludicrous Plus, s ktorým Model S P100D zrýchli na 100 km/h za čosi menej ako 2,5 sekundy.

https://www.youtube.com/watch?v=fUAZcD0gqDg

Viac technických informácií zatiaľ automobilka neprezradila. Musíme počať do 9. marca na oficiálne predstavenie.

ZdrojVanda Electrics

Komentáre k článku