1. apríl v podaní technologických spoločností

Dnes je ten deň, kedy musíte byť voči každej správe skeptickí a to aj vo svete technológií. Už sa stalo zvykom, že aj technologické spoločnosti v tento deň odložia serióznu masku a predstavia niečo skutočne uletené.

Google už tradične na 1. apríla do svojich vtipov zapája aj Mapy. Tentokrát do služby Google Maps zakomponoval známu detskú hru „Where’s Waldo?“. Táto postavička sa vám môže zobraziť vo webových mapách a v aplikácii pre iOS a Android. Kliknutím na jeho ikonu spustíte typickú hru, v ktorej hľadáte Walda a jeho kamarátov na prešpekulovaných obrázkoch.

ZDROJ | Google

Google neostal iba pri mapách a do 1.aprílových vtipov zatiahol aj reálnu aplikáciu Files Go. Tá za normálnych okolností môže okrem iného slúžiť na vyčistenie pamäte v telefóne. Po dlhej a náročnej štúdii ale Google prišiel na to, že najviac miesta v telefóne zaberajú zlé vtipy. Do aplikácie preto zapojil odborníkov na blockchain, umelú inteligenciu, virtuálnu realitu a neurónové siete a výsledkom je detektor zlých vtipov, ktorý vám v priebehu niekoľkých sekúnd vymaže zlé vtipy z telefónu.

https://youtu.be/OYcv406J_J4

Google ale pri dvoch vtipoch nekončí a zapojil do hry aj klávesnicu Gboard. Do teraz čisto softvérovú klávesnicu preniesol do reality. S novou fyzickou klávesnicou už budete môcť písať ťahom aj na počítači. Úprimne? Tento produkt vôbec nevyzerá nereálne a nečudovali by sme sa, ak by sa skutočne objavil na nejakom crowdfundingovom portáli.

https://youtu.be/guJnFY1R4I0

Lexus sa na 1. apríla spojil so spoločnosťou 23andMe, aby pomocou DNA testov dokázal zákazníkom dodať auto vyrobené na mieru do posledného detailu. Najlepšia správa? Auto naštartujete aj bez kľúča, no na spôsob štartovania sa už radšej pozrite sami vo videu nižšie.

T-Mobile predstavil úplne prvé smartopánkofóny Sidekicks, ktoré je plné technológii. Nesmie chýbať pripojenie cez LTE, selfie kamera a ani hlasové ovládanie s trefným názvom „no-BS“. Čerešničkou na torte je fakt, že topánky si môžete skutočne objednať z T-Mobile obchodu, no v skutočnosti ide iba o obyčajné tenisky s firemnou potlačou.

https://youtu.be/XQQuOICUylQ

Spoločnosť Niantic zahrala na nostalgickú strunu a predstavila Pokémon GO v novej, 4K UHD 8-bitovej grafike.

ZDROJ | Niantic

Výrobca herného príslušenstva Razer tentokrát prináša príslušenstvo pre ľudí. Energetický nápoj Venom V2 obsahuje nanobotov, ktorí vylepšia schopnosti ľudí a urobia z nich neporaziteľných hráčov. Spoločnosť dokonca otvorila registračný formulár a ako poznáme Razer, možno z tohto vtipu nakoniec skutočne vznikne nejaký nápoj.

https://youtu.be/j8UJE7DoyJ8

Automobilka McLaren vo svojom 1.aprílovom videu ukazuje svoju precíznosť a zmysel pre detail.

https://youtu.be/rUsQxrGwFxk

Headset pre virtuálnu realitu HTC Vive Pro si už konečne užijú aj vaši domáci miláčikovia.

NVIDIA tento rok otvorí vlastnú akadémiu, v ktorej môžete študovať skladanie počítačov, manažment e-športov či hernú filozofiu.

ZDROJ | NVIDIA

Ázijská pobočka PlayStation na svojej Facebookovej stránke predstavila stolnú verziu tejto konzoly. Žiadna grafika, žiadna umelá inteligencia, len vy a klasická zábava pre celú rodinu.

Ever wished your PlayStation gaming experience was a little less digital and a whole lot more analog?With all new…

Dikirim oleh PlayStation Asia pada Sabtu, 31 Maret 2018

Adobe na 1. apríla myslí na hladných dizajnérov. Umelá inteligencia v programe Illustrator CC dokáže rozpoznať nakreslené jedlo, ktoré si môžete rovno objednať z blízkej reštaurácie. Škoda, že ide iba o žart. Určite by sa takáto funkcia v praxi rýchlo uchytila.

https://youtu.be/-IHdQhwwGLI

Vraví sa, že internet bol vytvorený na to, aby sme si mohli posielať fotografie mačiek. Adobe si niečo podobné myslí o Photoshope.

https://youtu.be/aR36YKrASBY

K Adobe sa pridala aj fotobanka Pexels, z ktorej si dnes môžete bezplatne stiahnuť fotografie mačiek. Nič viac, nič menej.

ZDROJ | Pexels

Logitech konečne rieši problém, ktorý zužuje konferenčné firemné hovory už roky. Všetky webkamery značky Logitech budú mať zabudovaný Business Speak Detection Software (BS Detection), teda softvér, ktorý dokáže rozpoznať, keď niekto hovorí „hovadiny“. Tento aprílový žart sa určite radí medzi tie praktickejšie.

https://youtu.be/qlS70If_lNo

Vodičov určite poteší nová funkcia v navigácii Waze, ktorá im umožní ovládať semafory. Čo myslíte, bude táto funkcia dostupná aj na Slovensku?

Horúca novinka priamo z centrály Waze o príprave prevratnej funkcie ovládania semaforov priamo z aplikácie Waze. Zatiaľ nevieme, či bude táto novinka dostupná aj u nás…

Dikirim oleh Waze Slovensko pada Minggu, 01 April 2018

Článok budeme priebežne aktualizovať.

Komentáre k článku