Delphi posilňuje ťah na autonómne autá. Kupuje nuTonomy

ZDROJ | nuTonomy

Americký výrobca autosúčiastok Delphi Automotive PLC, ktorý zastrešuje bezpečné, ekologické a viac prepojené riešenia pre automobilový a dopravný sektor oznámil, že podpísal dohodu o kúpe nuTonomy, Inc. za predbežnú cenu 450 miliónov dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=imXMGZYRYxg

Akvizícia má pomôcť Delphi urýchliť rozvoj autonómnych áut prostredníctvom komercializácie produktov pre autonómnu jazdu (AD) a automatickú mobilitu na vyžiadanie (AMoD). Tie Delphi mieni dodávať pre výrobcov automobilov a nových zákazníkov na celom svete.

Pozrite siV Singapure jazdia autá budúcnosti už dnes

O spoločnosti nuTonomy, ktorá pracuje na flotile autonómnych taxíkov v Singapure už viac ako rok, sme už na našich stránkach písali. Okrem Singapuru testuje autonómne autá aj v Bostone.

ZDROJ | nuTonomy

Firma nuTonomy založená v roku 2013 Dr. Karlom Iagnemmom a Dr. Emilom Frazzoliom vyvíja vlastné kompletné softvérové ​​riešenia na autonómnu jazdu pre globálny trh AMoD. Po akvizícii nuTonomy posilní viac ako 100-členný výskumný tím pre AD spoločnosti Delphi vlastnou stovkou zamestnancov, vrátane 70 inžinierov a vedcov.

Delphi plánuje mať do konca roka na troch kontinentoch 60 samojazdiacich testovacích áut. Kvôli podpore rozvoja autonómnych áut už Delphi kúpila výrobcu softvéru pre autopiloty Ottomatika a spojila sa s BMW, výrobcom čipov Intel a výrobcom softvéru pre vizuálne rozpoznávanie Mobileye.

Pozrite siV Londýne začínajú testovať autonómne vozítka Harry

Po dokončení transakcie bude spoločnosť Delphi testovať autonómne autá v Bostone, Pittsburghu, Singapure, Santa Monike a Silicon Valley. nuTonomy bude naďalej sídliť v Bostone, kde obe spoločnosti v súčasnosti overujú pilotné programy zdieľania áut AMoD.

https://www.youtube.com/watch?v=aOmYbfYKKOo

Delphi so sídlom v meste Gillingham v Spojených štátoch prevádzkuje technické centrá, výrobné miesta a služby zákazníckej podpory v 46 krajinách. Transakcia podlieha bežným podmienkam uzatvárania a očakáva sa jej ukončenie pred koncom roka.

Pozrite siFiat Chrysler spája sily s Intelom a BMW. Pre autonómne autá

Spoločnosť Delphi Automotive sa má do marca 2018  rozdeliť na dve nové samostatné firmy. Aptiv bude zahŕňať segmenty elektroniky, bezpečnosti a elektronickej architektúry zameranej na urýchlenie komercializácie nových riešení pre mobilitu. Poskytne „mozog“ a „nervový systém“ vozidla globálnym zákazníkom v oblasti automobilového priemyslu a novej mobility.

Druhou časťou tandemu bude Delphi Technologies zameraná na pohonné jednotky. Využije špičkové technológie a softvér na vývoj pokročilých pohonných systémov novej generácie.

ZdrojDelphi Automotive LLP

Komentáre k článku