Dell XPS 13 dostáva najnovšie procesory 10. generácie od Intelu

ZDROJ | Dell

Nové ultrabooky dostávajú okrem špičkových procesorov rýchle Wi-Fi 6, Dell CinemaColor, Dolby Vision a ponúknu výdrž na jedno nabitie do 21 hodín.

Bolo len otázkou času, kedy sa po predstavení novej generácie inteláckych procesorov pre ultrabooky zjavia v ponuke výrobcov počítačov. Dell dlho neotáľal a dal ich do svojho najpopulárnejšieho ultrabooku XPS 13.

Pozrite siDell XPS 13 má konečne webkameru na správnom mieste

V ponuke má až šesť druhov procesorov najnovšej generácie i7. Pomerne prekvapujúce je, že procesory nie sú vyrobené 10 nm technológiou, no podľa Intelu ponúkajú 16 % zrýchlenie oproti 9-tej generácii.

Ultrabooky dostávajú okrem nových procesorov čipovú sadu (Killer AX1650 2×2 Intel WiFi 6), ktorá zvýši rýchlosť internetového pripojenia až trojnásobne. Top modely sú vybavené ďalším vybavením, napríklad 4K displejom Ultra HD Infinity Edge Dell, CinemaColor, Dolby Vision.

Maximálna frekvencia XPS 13 so šesťjadrovým Intel Core i7-10710U je 4,6 GHz. Všetky modely sa budú dodávať s integrovanou grafikou Intel UHD. Podobne ako pri predchádzajúcich generáciách XPS 13, ani tu nebude možné vybrať si diskrétnu grafiku.

Pre tých, ktorí požadujú lepší výkon, budú si môcť pridať externú grafickú kartu cez USB-C. Dell XPS 13 má dva takéto porty.

Pozrite siDell prináša dizajn Legend do notebokov Alienware m15 a m17

Dodávaný displej typu Infinity Edge je známy svojimi tenkými rámami, vďaka ktorým je ultrabook ideálny na cestovanie. Obrazovky sú k dispozícii okrem HD rozlíšenia aj v Ultra HD 4K s podporou HDR 100 % farebného spektra sRGB. Obrazovka sa bude dať zvoliť s bežnou, alebo s dotykovou plochou.

Výdrž batérie sa predĺžila na 21 hodín maximálne, čo pre bežnú prácu bohate postačí na celý deň bez nutnosti vláčiť so sebou nabíjačku. V prípade 4K displeja môže výdrž klesnúť len na 11 hodín.

Dell XPS 13 sa začne predávať v USA 27. augusta, cena bude štartovať na 900 dolároch, za lepšiu výbavu si používateľ pochopiteľne priplatí viac.

ZDROJ | Dell

Dell okrem XPS 13 aktualizoval ponuku s 10. generáciou procesorov aj v modeli XPS 13 2-in-1, ktorý má 10 nm čip. Ten sa už predáva od 19. augusta.

ZdrojDell

Komentáre k článku