Dell XPS 13 2v1 – laptop, na ktorý sme všetci čakali

ZDROJ | Dell

CES 2017 začne už o pár dní a technologický gigant Dell predstavil ešte pred zahájením výstavy nový konvertibilný laptop, Dell XPS 13 2v1. Poďme sa naň bližšie pozrieť.

recenziaDell XPS 13 2-in-1 – hybrid v malom tele s výbornou konštrukciou

Ide o pokračovanie úspešneho high-end laptopu XPS 13, ktorý ponúkol prekrásny displej takmer bez rámu v malom kompaktnom tele.

Vylepšenie spočíva v samotnej funkcii 2v1, ktorá umožní spraviť z tohto štýlového 13,3″ laptopu tablet. Dell sa tak chce priblížiť čínskej konkurencii, ktorá je majster v zariadeniach 2v1, Lenovo YOGA.

dell-xps-13-2in13
ZDROJ | Dell

Pozrite siZNAČKY | Dell – história a súčasnosť jednej z najzelenších tech spoločností

Dizajn laptopu je totožný s XPS 13 a ponúka opäť krásny 1 080p a QuadHD+ displej iba s 5,2″ okrajom. Čo sa týka vnútorností, laptop bude dostupný buď vo verzii s procesorom Intel Core i5, alebo i7. Laptop ďalej disponuje 16 GB RAM a 1 TB úložiskom. Konfigurácie laptopu môžu byť samozrejme rôzne.

Vývojári zároveň sľubujú tichý chod laptopu, keďže nemá ventilátor. Laptop je ideálny na cestovanie a pracovné schôdzky, keďže váži iba 1,2 kg. Dell XPS 13 2v1 je navyše veľmi tenký – 1,33 cm.

Pozrite siDell XPS 13 Touch: najmenší, ale výkonný

Laptop disponuje 2 USB 3.0 portmi, portom Thunderbolt 3.0 a ako bonus nájdete v balení adaptér na USB-A a USB-C. Nechýba čítačka SD kariet a 3,5 mm jack.

Dell XPS 13 2v1 sa môže pochváliť až 15 hodinami výdrže batérie, čo je viac než pri Apple MacBookoch.

To, čo vás asi najviac zaujíma je cena. Konvertibilný laptop Dell XPS 13 2v1 môžete kúpiť od 5. januára za cenu 1 000 dolárov  a vyššie (v závislosti od finálnej konfigurácie). Laptop vyzerá skutočne perfektne a veríme, že sa čoskoro dostane aj na náš trh, aby sme ho mohli zhodnotiť.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDell,Engadget

Komentáre k článku