Delfast Prime 2.0 – elektrický bicykel s dojazdom takmer 400 kilometrov

ZDROJ | Delfast

Zdá sa, že elektrické bicykle by mohli v dojazde prekonať elektromobily. Platí to aspoň pri novinke Delfast Prime 2.0, ktorá dojazdom hravo prekoná väčšinu elektrických áut.

O ukrajinskej značke Delfast sme písali po prvýkrát pred takmer tromi rokmi, kedy sa ich hybrid elektrickej motorky a bicyklu objavil v kampani na Kickstarteri. Najnovšie firma predstavila prémiový elektrický bicykel, ktorý láka na extrémny dojazd. Už v roku 2017 firma prekonala rekord zapísaný v Guinessovej knihe s komerčne predávaným bicyklom s najdlhším dojazdom, ktorý bol vtedy 367 kilometrov.

ZDROJ | Delfast

Pozrite siDelfast – elektrická motorka z Kickstarteru s dojazdom 380 kilometrov!

Bicykel Prime 2.0 ukrýva 1.5 kW motor a 3.3 kWh batériu, ktorá sa stará o 394-kilometrový dojazd. Takýto dojazd platí iba pri ECO režime s najmenšou asistenciou počas jazdy. Aj tak ide o úžasné číslo. Väčšina komerčných bicyklov pri ECO režime zvládnu maximálne 130 kilometrov na jedno nabitie. ECO režim tiež znamená obmedzenie rýchlosti na 14-21 kilometrov za hodinu.

Maximálna rýchlosť bicyklu ale dosahuje 45 kilometrov za hodinu, čo je za hranicou európskej povolenej rýchlosti pre bicykle. Jazda na Delfast Prime 2.0 nad 25 kilometrov za hodinu sa preto berie ako jazda na motorovom vozidle. S vyššou rýchlosťou klesá pochopiteľne aj dojazd, ktorý pri maximálnej rýchlosti môže byť od 160 po 240 kilometrov v závislosti od terénu.

Aby toho nebolo málo, pre milovníkov rýchlosti sa dá na bicykli odomknúť možnosť jazdiť pri rýchlosti až 60 kilometrov za hodinu.

ZDROJ | Delfast

Pozrite siX one ebike – elektrický bicykel z budúcnosti

Okrem modelu Delfast Prime 2.0, firma predstavila ešte jednu novinku v podobe Delfast Partner 2.0. Ide o ľahšiu verziu modelu prime 2.0. Ten má hmotnosť 58 kilogramov a model Partner 2.0 50 kilogramov. Keď sa pozrieme na hmotnosť a dizajn, rozhodne sa nedá povedať, že ide o bežný bicykel, ale skôr o hybridnú motorku. O nižšiu hmotnosť sa stará menšia 2 kWh batéria, ktorá zabezpečí nižší dojazd 120 kilometrov.

Čo sa týka dostupnosti, oba bicykle sa dajú predobjednať s tým, že dostupné by mali byť po výrobnom procese, ktorý má začať v júli 2020. Cena je 4 799 € za model Prime 2.0 a 3 599 €  za model Partner 2.0.

ZdrojDelfast Bikes

Komentáre k článku