Delfast – elektrická motorka z Kickstarteru s dojazdom 380 kilometrov!

ZDROJ | Kickstarter

Elektrický pohon vládne svetu a tak sa ukrajinský startup rozhodol zaujať na Kickstarteri ich projektom Delfast. Aj motorka môže byť elektrická.

https://www.kickstarter.com/projects/datonko/delfast-the-e-bike-that-can-go-for-236-miles-on-on

Elektrické motorky však nie sú žiadnou novinkou. Iba za posledný rok sa na trhu objavila skladacia motorka Aero, elektrický skúter Gogoro 2 či motocrossové motorky Bultaco Brinco Bikes.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siGogoro 2 – štýlové elektrické skútre pre každého

Hlavnou devízou motorky je samozrejme už zmienený dojazd. 380 kilometrov na jedno nabijete je dojazd, ktorý vám neponúknu ani mnohé elektromobily. Netreba však zabúdať, že sa jedná o oficiálne číslo, ktoré platí len keď jazdíte konštantnou rýchlosťou po rovine.

Zaujímavou funkciou je smart batéria, ktorú si viete prepojiť cez Bluetooth s vašim smartfónom a zistiť tak jej stav a výdrž. Nechýba tiež rekuperácia batérie.

ZDROJ | Kickstrater

Pozrite siBultaco Brinco Bikes – vybláznite sa ekologicky

O bezpečnosť sa stará sledovanie GPS, imobilizér či štartovanie na diaľku. S motorkou môžete jazdiť aj po bežných komunikáciách, keďže disponuje zadnými aj prednými svetlami.

Na predaj budú tri verzie Delfast motoriek. Prvou je Delfast Lite verzia, ktorá má dojazd iba 180 kilometrov a rýchlosť iba 42 km/h. Výkon motora je 750 W a hmotnosť motorky je 27 kilogramov. Cena je 2 449 dolárov.

Druhým modelom je Delfast Prime s dojazdom 380 kilometrov, maximálnou rýchlosťou 55 km/h a výkonom 1 000 W. Hmotnosť je 43 kilogramov a cena 2 989 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=UJRAF4w15Bs

Pozrite siAero – ekologická motorka, ktorú zložíte za pár sekúnd

Tretím modelom je najlepší Delfast Top s dojazdom 280 kilometrov a maximálnou rýchlosťou 80 km/h. Výkon motoru je 5 000 W a hmotnosť 62 kilogramov. Cena je 3 829 dolárov.

Dátum odosielania je plánovaný na máj 2018. Podľa Kickstarter stránky projektu sa však bude jednať o zaručený úspech, keďže už teraz za prvých pár dní Delfast prekročil cieľovú hranicu 50 000 dolárov. Čo na tieto zaujímavé motorky hovoríte vy?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku