DECENT začal spolupracovať so streamovacou službou Muvi

ZDROJ | DECENT

Slovenská firma DECENT, s ktorou sme nedávno navštívili Viedeň, aby sme sa pozreli na ich projekt blockchain charity Token4Hope, podpísala spoluprácu s video streamovacou službou Muvi.

Muvi je americká spoločnosť, ktorá stojí za cloudovou streamovacou službou. DECENT začal s touto spoločnosťou spolupracovať, čím by sa mala zabezpečiť vzájomná integrácia oboch služieb – blockchainu DCore od DECENTU a streamovacej služby Muvi.

https://www.youtube.com/watch?v=6i0EGm-B6UQ

Pozrite siSlovenská firma Decent spúšťa Blockchain Explorer

DECENT už od začiatku pracuje na službe, ktorá by slúžila na zdieľanie obsahu cez blockchain, čím by išiel obsah od tvorcu priamo ku konzumentovi s vynechaním prostredníka, ktorý za dielo väčšinou inkasuje najväčšie percento zo zisku.

Muvi ponúka širokú paletu streamovania obsahu pre tvorcov cez internet, smartfón alebo cez TV. Muvi ponúka celú radu produktov ako možnosť spustiť predplatné, live stream alebo integráciu marketingových nástrojov.

Pomocou Muvi si tiež viete vytvoriť vlastnú streamovaciu platformu, ktorá bude dostupná pre viacero platforiem a ktorá bude fungovať pod vami-vytvorenou značkou.

Cieľom je tak vytvoriť blockchainom zabezpečený ekosystém, ktorý bude slúžiť na šírenie audio-vizuálneho obsahu. Na rozdiel od služieb ako Netflix, Amazon Prime či Hulu, Muvi chce využiť blockchain na decentralizovanú tvorbu a distribúciu obsahu.

ZDROJ | DECENT

Pozrite siToken4Hope – darujte peniaze na charitu už aj pomocou slovenského blockchainu

Zaujímavé sú aj samotné čísla. Firma Muvi vyhodnotila, že do roku 2025 bude pridané hodnota blockchainu predstavovať 156,2 miliárd euro a do roku 2030 to bude až 2,75 triliónov naprieč celým priemyslom. To sú skutočne odvážne odhady a uvidíme, či čaro blockchainu objavia a využijú aj ostatné firmy.

V najbližších dňoch sa tiež plánuje exkluzívne predstavenie spoločného Muvi a DECENT projektu pre verejnosť a to konkrétne vo francúzskom Cannes a v Las Vegas.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku