DC Comics spúšťa streamovaciu službu, má komiksy aj seriály

ZDROJ | Pixabay.com

Americká vydavateľská spoločnosť DC Comics spúšťa novú službu s názvom DC Universe. Fanúšikovia sa môžu tešiť na exkluzívny obsah, komiksy aj seriály.

Ak vás už nebaví káblovka, na Slovensku máme momentálne tri streamovacie služby, ktoré stoja za vyskúšanie. Sú nimi Amazon Prime Video, Netflix a HBO Go. Nedávno sme vám tiež priniesli článok, kde všetkých konkurentov detailne porovnávame. Do kolotoča služieb určených na online konzumáciu obsahu sa chce pridať i DC Comics so svojim riešením, ktoré nazvalo DC Universe.

Už minulý rok ohlásili DC Entertainment a Warner Bros spoluprácu, ktorej výsledkom má byť nová streamovacia platforma. Jej obsah mal byť tvorený prevažne animovanými a tradičnými seriálmi.

ZDROJ | Pixabay

Dva dni dozadu sme sa konečne dočkali oficiálneho názvu, DC Universe, ako aj oficiálnej stránky, na ktorej bude služba po novom fungovať. A podľa popisu ide o jediný projekt svojho druhu, zameraný špeciálne pre DC fanúšikov.

Tá pokrýva všetko od opisu známejších aj menej známych hlavných hrdinov, cez komiksy, filmy, seriály, hry, až po novinky a obchod s DC merchendisom či zberateľské predmety.

Na stránkach sa bude objavovať i neplatený obsah, no špeciálnu pozornosť dostanú tí, ktorí budú platiť predplatné. Tých budú čakať exkluzívne animované seriály (má sa jednať minimálne o päť originálnych seriálov), ako napríklad Titans, Swamp Thing, Young Justice: Outsiders či Harley Quinn. Tie budú vychádzať postupne, prvé majú byť Swamp Thing a Titans, ktoré sa dostanú na obrazovky už tento rok.

DC ale zatiaľ nezverejnilo, kedy bude služba plne funkčná, a teda nevieme ani to, koľko bude stáť. Zodpovedaná nie je ani otázka, čo bude tento poplatok zahŕňať.  Pre nádejných zákazníkov však už existuje webstránka, na ktorej sa môžu prihlásiť. Následne im budú chodiť e-maily o ďalšom progrese.

Komentáre k článku