Das Keyboard 5Q – inteligencia už aj v klávesnici

ZDROJ | DasKeyboard

V posledných rokoch sa stáva inteligentným takmer všetko. Od telefónov, cez počítače, televízory až po chladničky či topánky. Jedným z odvetví, kde sa doteraz nejaká radikálna zmena nekonala boli klávesnice. Das Keyboard 5Q by sa tou zmenou rada stala.

Pri prvom pohľade sa môže zdať, že ide o klávesnicu ako každú inú. To sa však zmení po nastavení vlastne čohokoľvek, čo si používateľ žiada.

Pozrite siMusic Keyboard: perfektné piano s vyše 400 zvukmi a pokročilým mixovaním

Hlavnou črtou je podsvietená časť. V aplikácii, ktorá je pre klávesnicu určená je možné nastaviť si akúkoľvek farbu pre jednotlivé klávesy, vďaka RGB LED technológii. Tu sa to však nekončí.

Das Keyboard 5Q4
ZDROJ | Kickstarter

Das Keyboard 5Q je neustále pripojená na internet, ktorý využíva na zobrazovanie upozornení. Jej funkcionalita preto ďaleko presahuje využiteľnosť bežnej klávesnice.

Das Keyboard 5Q
ZDROJ | DasKeyboard

Majiteľ si môže nastaviť určitý druh upozornenia na určitú klávesu. Tá môže blikať či svietiť a toto celé divadlo sa dokonca môže meniť v závislosti od toho, aké dôležité dané upozornenie či udalosť je. API je dostupná i pre vývojárov, aj preto sú, podľa slov výrobcu, možnosti klávesnice nekonečné.

Das Keyboard 5Q3
ZDROJ | Kickstarter

Jedinou nevýhodou môže byť len fakt, že klávesnica sa ešte zatiaľ nedá kúpiť. Momentálne je vo fáze dotovania zo strany potencionálnych zákazníkov na Kickstarteri.

Projekt však už ďaleko prevýšil požadovanú sumu, a tak je jej uvedenie do predaja len otázkou času. Cena sa má pohybovať na úrovni 229 USD.

https://www.youtube.com/watch?v=sjk-Ins1odM

 

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku