Darkroom – spoznajte tú najlepšiu aplikáciu na úpravu fotografií

Už niekoľko krát sme recenzovali a odporúčali rôzne aplikácie na úpravu fotografií na vašom iPhone. Skutočne ich nájdete v App Store neúrekom. Tá dnešná, ktorá nesie označenie Darkroom sa veľmi ľahko môže stať tou najlepšou akú sme doposiaľ testovali. Prečo si to myslíme?

Darkroom Darkroom

STIAHNITE SI aplikáciu Darkroom v App Store

Darkroom je úplnou novinkou na poli aplikácií určených na editáciu vašich fotografií. Má však jednu veľkú výhodu oproti konkurencii, ktorá tu už nejaký ten piatok je. O tejto hlavnej výhode si však povieme až neskôr, nakoľko sa jedná v tomto prípade o platenú funkciu. Základná aplikácia je zadarmo a umožňuje pohodlnú editáciu fotografií, ako aj možnosť pridávania filtrov, či dokonca možnosť vytvorenia si vlastných filtrov. Za veľkú výhodu aplikácie považujeme aj priamy prístup k fotografiám bez potreby ich importu. Všetky úpravy sa však vykonávajú v aplikácii a tak si vždy zachovávate originálnu fotografiu. Ak budete so svojimi úpravami spokojní, môžete svoje výsledky priamo exportovať do albumu fotografií.

Úpravy zahŕňajú okrem možností otočenia, výrezov, či narovnania aj nastavenie expozície, kontrastu, ostrosti, saturácie, teploty farieb, alebo dokonca vignetáciu. Samozrejme toto všetko zvládnu aj iné aplikácie, ale v čom Darkroom vedie je možnosť upravovania fotografií pomocou kriviek, tak ako to mnohí z nás robíme na počítačoch v grafických programoch. Upravovať pritom môžete krivky pre jednotlivé kanály RGB. To vám dáva skutočne dobrú kontrolu nad samotným obrázkom. Bohužiaľ toto je platená funkcia, za ktorú si zaplatíte 2,99 €. Ak však chcete skutočnú kontrolu nad úpravou svojich fotografií, môžeme Darkroom len odporučiť.

Darkroom Darkroom

Darkroom

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 7,7 MB

Cena: 0,00 € (2,99 € plná verzia)

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku