Dark Sword: chytľavá hra s RPG prvkami v rúšku temnoty

Sýta čierna je hlavnou farbou hry Dark Sword, v ktorej ovládate hrdinu pripomínajúceho Aresa z Injustice: Gods Among Us. Ním sa predierate množstvom nie veľmi sympatických nepriateľov s vidinou zlata a nového vybavenia.

Po úvodnom prológu sa môžete pustiť do postupného prechádzania levelov. Prvá oblasť je pomenovaná Forgotten Forest, kde sa proti vám postavia akýsi vlci s mečmi, lukmi a podobnými zbraňami.

V desiatich úrovniach budete musieť čeliť nie len bežným nepriateľom, ale vo vybraných leveloch aj silným a hlavne veľkým bossom. Tí disponujú predovšetkým väčšou silou a s ňou súvisiacou špeciálnou vlastnosťou.

Dark Sword-20

Dark Sword-19

Pohyb hrdinu je ovládaný na ľavej strane displeja a na opačnej strane máte plochu určenú na útok, skok, a iné akcie spojené aj s vybranou zbraňou. Nechýba ani možnosť rýchleho doplnenia bodov zdravia.

Prehľadnosť hry dopĺňa horná os symbolizujúca pozíciu nepriateľov. Ukazovateľ času na pravej strane vás zas núti k rýchlej akcii bez zbytočného zdržiavania a vypočítavosti.

Dark Sword-17

Dark Sword-18

Na priebehu boja si autori dali patrične záležať. Všetky útoky sú farebne doplnené číslom odobraných bodov zdravia a každý špeciálny útok je sprevádzaný zvukovým a grafickým efektom. Hra tak nadobúda dynamiku v stabilných snímkach za sekundu.

Dark Sword neponúka len klasické dokončovanie úrovní, ale aj endless mod, obľúbený pri mnohých iných hráchV tomto prípade je vašou úlohou čistenie poschodí od nepriateľov. Výťah vás však neposúva do nekonečna, dosiahnutím 300-stého poschodia hra končí.

Dark Sword-14

Dark Sword-15

Pre skúsených hráčov môže byť výzvou Hardcore mode, kde však smrťou príde váš hrdina o všetky predmety. Tie je možné nakupovať a následne vylepšovať. Hraním mnohokrát získate viac rovnakých predmetov, ktoré môžete následne speňažiť, presne povedané vymeniť za zlato.

Vývojári, ako je už zvykom, implementovali prepojenie na službu Hry Google Play a samozrejme mikrotransakcie. Za pár eur máte k dispozícií balíčky vzácnych predmetov, mešce zlata, výdrž potrebnú na boj alebo lektvary doplňujúce napríklad zdravie.

TECHBOX tip redakcie

Dark Sword88%

Veľkosť:
49,0 MB
Platforma:
Android 4.1 a novší, iOS 8.0 a novší
Cena:
0,00 €

Prepracovaný súbojový režim s dobre implementovanými RPG prvkami robí hru Dark Sword takmer dokonalou.

Komentáre k článku