Ďalším autonómnym autom od Google bude minivan

ZDROJ | Chrysler

Po množstve dohadov konečne Google uverejnil, že jeho dalším autonómnym autom bude model postavený na obľúbenom americkom minivane Chrysler Pacifica.

Aj keď si možno mnohí nadšenci moderných technológií mysleli, že autonómne auto od Google bude podstatne viac futuristické, ako minivan, je práve toto riešenie veľmi dobrým výberom.

https://youtu.be/wyPS5w-lDFo

Google oznámil svoje partnerstvo s koncernom Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ešte v stredu. Google v tomto prípade prvýkrát priamo spolupracoval s automobilkou na výrobe vozidla, do ktorého neskôr môže spoločnosť implementovať všetko potrebné pre autonómnu jazdu.

Pozrite siPo novom roku môžete na cestách v Kalifornii stretnúť auto od Google

Chrysler vyrobí 100 kusov modelu Pacifica 2017 Hybrid, ktoré sa na cesty dostanú koncom tohto roka. Google bude tieto autá následne používať v mestách kde testuje svoje autonómne vozidlá.

Chrysler Pacifica 01
ZDROJ | Chrysler

A nakoniec odpoveď na otázku prečo sa Google rozhodol pre minivan? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Cieľom Google pri vytváraní autonómneho auta vždy bolo vytvoriť vozidlo, ktoré budú môcť používať zdravotne, alebo zrakovo hendikepovaní ľudia. Práve minivan umožňuje podstatne jednoduchšiu prestavbu a prispôsobenie auta pre tieto účely.

Chrysler Pacifica 03
ZDROJ | Chrysler

Na druhú stranu je pravda aj to, že minivan Chrysler Pacifica má dostatok sedadiel na to, aby vo svojej autonómnej forme dokázal prepraviť pomerne veľké množstvo cestujúcich. Takže už koncom roka sa budete môcť v amerike stretnúť s autonómnymi autami Chrysler Pacifica.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku