Daimler a Bosch chystajú automatizované parkovanie v garážach

Autá, ktoré si samostatne vyhľadajú voľné parkovacie miesto v garáži a na signál zo smartfónu sa vrátia naspäť? To je blízka budúcnosť, ktorú zabezpečí inteligentná infraštruktúra parkovacej garáže a riadiacej jednotky vozidla od spoločnosti Bosch, pripravovaná v spolupráci s najnovšou generáciou palubnej senzoriky Mercedes-Benz a skúsenosťami so zdieľaním vozidiel car2go.

Testovanie autonómnych vozidiel je v plnom prúde. Lenže, čo keby si autá v blízkej budúcnosti samostatne vyhľadali parkovacie miesto v parkovacej garáži a prostredníctvom smartfónu aj samostatne prišli späť? To je cieľ spoločného pilotného projektu, ktorý spustili Daimler, Bosch a car2go.

Daimler - Bosch - car2go - automatizované parkovanie

Nedávno sme písali o projekte dynamickej predikcie parkovania z dieľne BMW, vďaka ktorému budú automobily vyhľadávať voľné parkovacie miesta v intravilánoch miest. V tomto projekte autonómneho parkovania chcú jeho účastníci zabezpečiť pohodlné a bezpečné „odloženie a vyzdvihnutie“ auta v parkovacej garáži.

Scenár, ktorý predstavili za Daimler AG prof. Dr. Thomas Weber a za Bosch Dr. Dirk Hoheisel, je veľmi jednoduchý: cez smartfónu sa auto zarezervuje v službe car2go. Auto sa z parkovacieho miesta používateľovi samostatne pristaví vo vyzdvihovacej zóne garáže.

Pri vrátení automobilu je postup obdobný. Zákazník odstaví auto v návratovej zóne parkovacej garáže a po jeho zaznamenaní inteligentným systémom parkovacej garáže ho vráti prostredníctvom smartfónu na pridelené parkovacie miesto.

Daimler - Bosch - car2go - automatizované parkovanie

O autonómne parkovanie sa postará inteligentná infraštruktúra parkovacej garáže a riadiaca jednotka vozidla od spoločnosti Bosch v spolupráci s palubnou senzorikou Mercedes-Benz a skúsenosťami so zdieľaním vozidiel car2go. Vozidlá tak s príslušnou výbavou budú môcť samostatne manévrovať v parkovacích garážach.

 

Zdroj a foto: Daimler AG

Komentáre k článku