Daimler a BMW rušia prevádzku služby Share Now v USA a troch európskych mestách

Share Now, služba pre zdieľanie automobilov predtým známa ako Car2go, ktorú vlastní Daimler a BMW, sa sťahuje z niektorých trhov pre nízky záujem.

Na budúcnosť, v ktorej nebude väčšina ľudí vlastniť auto a budú si ho iba v prípade potreby požičiavať, je zjavne ešte priskoro. Spoločnosti Daimler AG a BMW Group oznámili, že ukončujú prevádzku služby Share Now v amerických mestách Montreal, New York, Seattle, Washington, D.C. a Vancouver, ako aj vo Florencii, Londýne a v Bruseli.

Hlavným dôvodom je nízky záujem o službu zo strany zákazníkov. V prípade prevádzky v Londýne, kde bola služba Share Now dostupná pod názvom DriveNow, mali byť pre spoločnosti prekážkou aj vysoké náklady na prevádzku a rôzne drobnejšie okolnosti špecifické pre jednotlivé londýnske štvrte.

Služba oficiálne opustí tieto mestá 29. februára 2020, čo však neznamená, že spoločnosť Share Now zatvorí svoje brány úplne. V ostatných mestách má na prevádzku priaznivejšie podmienky, preto odchod z nich v tejto chvíli nezvažuje.

Z oficiálneho stanoviska spoločnosti vyplýva, že služba mohla byť úspešná aj v Spojených štátoch, no Daimler a BMW neboli v správnej pozícii na investovanie potrebnej sumy peňazí v krátkodobom i dlhodobom časovom horizonte. Rozhodnutiu o definitívnom odchode služby z menovaných miest predchádzalo niekoľkomesačné hľadanie možností, ako by mohli automobilky službu udržať pri živote. Žiaľ, neúspešne.

Pozrite siBMW iX3 je prvé SUV z Mníchova s plne elektrickým pohonom

Keďže Share Now nekončí úplne a popri prevádzke v ostatných mestách môže svoju platformu neustále vylepšovať, môžeme s pomerne veľkou istotou predpokladať, že sa niekedy v budúcnosti vráti aj do Spojených štátov a ďalších európskych metropol. Nateraz však ide pre automobilových gigantov pre neudržateľný koncept, na ktorý nie sú ešte ľudia v Amerike a Európe pripravení.

ZdrojTechCrunch

Komentáre k článku